Wydawnictwo Kobiece

BANKSTERZY – film na podstawie książki Adama Guza

Z wielką radością i ekscytacją informujemy, że właściciel Wydawnictwa Kobiecego Łukasz Kierus jest oficjalnym koproducentem polskiego filmu „Banksterzy” w reżyserii Marcina Ziębińskiego. Premiera kinowa jest zaplanowana na jesień 2020 roku.

Studio Figaro Film właśnie zakończyło zdjęcia do filmu „Banksterzy”, którego scenariusz powstał w oparciu o powieść o tym samym tytule. Książka autorstwa Adama Guza ukaże się nakładem Wydawnictwa Mova, termin premiery będzie zbieżny z premierą filmu. Współautorem scenariusza filmu jest Piotr Starzak, w głównych rolach wystąpią m.in. Rafał Zawierucha, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Antoni Królikowski, Jan Frycz, Magdalena Lamparska, Agnieszka Żulewska i Marcin Bosak.

Foto: Tomasz Paczkowski/Figaro Film

Książka Banksterzy to poruszająca i przerażająco prawdziwa powieść kryminalna o tym, jak i dlaczego ponad dekadę temu kredyty frankowe wstrząsnęły życiem tysięcy Polaków. Adam Guz, ekspert w dziedzinie finansów jako pierwszy w formie literackiej przedstawia wstrząsającą hipotezę wydarzeń, które doprowadziły do zalania polskiego rynku kredytami frankowymi. Kto jest winny wprowadzenia na rynek polski toksycznych instrumentów finansowych? Kto powinien odpowiedzieć za zatrucie społeczeństwa na lata? Hipoteza Adama Guza to nie literacka fantazja, a oparta na wiedzy i intuicji teza o przyczynie dramatu frankowiczów.

Adam Guz

Adam Guz – doradca finansowy, jedna z najbardziej znanych postaci polskiego biznesu. Współtwórca scenariusza do filmu „Banksterzy” i autor książki o tym samym tytule. Przez ponad dwadzieścia lat prowadził butik inwestycyjny, zasiadał w zarządach i radach nadzorczych wielu spółek giełdowych. Jest wicemistrzem polski golfowo-brydżowym. Jako autor zadebiutował w 2017 roku powieścią sensacyjną 9 dołków, czyli jak ukraść spółkę.

Zobacz galerię zdjęć z filmu „Banksterzy” (Foto: Tomasz Paczkowski/Figaro Film):


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*