Wydawnictwo Kobiece

BARBIE I RUTH – NIEROZERWALNA KOMPOZYCJA O LALCE I KOBIECE SUKCESU

INSPIRUJĄCE KOBIETY

Nierozerwalna biografia kultowej Barbie i Ruth Handler, czyli założycielki Mattel Toy Company i twórczyni najsławniejszej lalki, jest napisana w niebanalny sposób.

Na początku spodziewałam się, że będą to peany na cześć wyjątkowej kobiety. Byłam pewna, że historia niejakiej Ruth będzie mocno przewidywalna. Okazało się, że byłam w błędzie. Ta książka zawiera moc niepowtarzalnej treści; nie sposób porównać jej z żadną biografią, jaką czytałam do tej pory.

Tytułowa Ruth w żadnym wypadku nie była idealizowana. Ale to dobrze.

O CZYM? O PASJI, WALCE I LALCE

Książka jest zapisem całego życia Ruth – jej troski i beztroski są opisane ze stale wyczuwalną postacią Barbie w tle.

Wszechobecna, kultowa lalka w pewien sposób zdefiniowała Ruth. Jako liderka Mattela (firmy produkującej zabawki), kobieta wprowadziła takie działania, które na zawsze zmieniły ten biznes. Choć wówczas nie było to typowe dla przedstawicielek płci pięknej, z feministyczną werwą przebijała mury, które z pozoru były nie do pokonania.

NIBY BARBIE „JAK TA LALA”, A FEMINIZM PEŁNĄ PARĄ

Tak naprawdę nie jest to książka stricte o Barbie, ale o Ruth Handler. Jednak czy da się to rozdzielić? To fascynująca opowieść o zmaganiach kobiet w świecie biznesu, o ich walce o równouprawnienie i o przemyśle zabawkowym z głównym naciskiem na Barbie. Jest to niezwykle ludzka historia pokazująca doświadczenia ambitnej, odnoszącej sukcesy i porażki, i ostatecznie wewnętrznie odkupionej Ruth Handler.

PETARDA, KOBIETA Z KLASĄ I KRÓLOWA SUKCESU

Słowem podsumowania, Barbie i Ruth to książka z kategorii must read. W niebanalny sposób ukazuje różne oblicza inspirującej roli kobiety u władzy. Ruth Handler to bohaterka, o której warto czytać i od której warto się uczyć. Twórczyni kultowej marki zabawek i ikony lalek Barbie śmiało wkroczyła w kontrolowany przez mężczyzn świat biznesu i pokazała wszystkim, że jest tzw. „petardą”. Jej życie obfitowało nie tylko w sukcesy, ale i w porażki oraz troski, ale wyciągnęła z tego piękną lekcję, która pomogła jej osiągnąć wewnętrzny spokój.

Ruth jest dla mnie ogromnym autorytetem i inspiracją do podejmowania śmiałych kroków. A nuta uwielbianej Barbie dodaje tej książce niebywałego uroku.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*