Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

JAK BYĆ MATKĄ PRACUJĄCĄ I NIE OSZALEĆ? – 3 ZŁOTE RADY

Zdaje się, że Ruth nie miała większych wyrzutów sumienia z powodu rozłąki z dziećmi na czas wyprawy do Nowego Jorku, mimo że w dni powszednie nie mogły liczyć na żadne z rodziców. Te wczesne lata spędzone na zarządzaniu raczkującym Mattel ukształtowały ich późniejsze życie rodzinne. Mimo późniejszych zapewnień ze strony Ruth i Elliota, jakoby czas przeznaczony dla dzieci był rzeczą świętą, Mattel nie rozrósłby się tak bardzo w ciągu dekady, gdyby oboje nie poświęcili mu maksimum czasu i uwagi. Ruth zawsze powtarzała, że bycie matką i żoną było ważniejsze od bycia kobietą sukcesu, ale jej czyny mówiły same za siebie. Czasami potrafiła się do tego przyznać: „Jeśli chodzi o bycie dobrą mamą, całe to gotowanie smacznych posiłków, dbanie o dom, spędzanie czasu z dziećmi i tak dalej – nie byłam w tym zbyt dobra. Miałam tyle na głowie, że było mi ciężko jakoś to wszystko pogodzić”. Razem z Elliotem próbowali poświęcać weekendy i święta dla rodziny. Barbara pamięta, że w soboty chodziła z mamą na zakupy, ale pamięta również, że jej mama „pracowała non stop. Zawsze nad czymś siedziała”. Ruth podążała za swoją pasją, nawet jeśli czasami oddalało ją to od domu. Jej córka – bardziej nerwowa i porywcza niż jej młodszy braciszek – miała o to do niej coraz większy żal.

Powyższy fragment pochodzi z fascynującej biografii Barbie i Ruth. Przedstawia ciekawy problem – KOBIETY, która poświęca się pracy i nie ciekawi jej do szaleństwa wizja bycia matką. Owszem, w jakiś sposób spełnia się w tej roli, ale sama siebie nie nazywa w tym „zbyt dobrą”.

Miewacie takie dylematy? Kilka rad od mamusiek z redakcji:

  1. NIE MUSISZ BYĆ WE WSZYSTKIM DOSKONAŁA

Niełatwo jest być równocześnie idealną matką i idealną pracownicą. Warto przy tym zadbać o dobrą samoorganizację. Planuj sobie dzień i wieczorem myśl o tym, czy udało ci się zrealizować zamierzenia. Jeśli nie – trudno! Nie załamuj się i nie poddawaj. W końcu idealnie to połączysz.

  1. NIE BÓJ SIĘ PROSIĆ O POMOC

Nie musisz na siłę udowadniać całemu światu, że DA SIĘ być równocześnie matką i pracownikiem. Jasne, jesteś superbohaterką, ale partner, rodzice, przyjaciele – na pewno chętnie pomogą. Czasem schowaj dumę do kieszeni.

  1. NIE PORÓWNUJ SIĘ DO INNYCH MAM

Postępuj w zgodzie ze sobą. Nie sugeruj się tym, że np. koleżanka z pracy już kilka miesięcy po porodzie wróciła do świetnej formy i odnosi kolejne sukcesy, a Ty ciągle nie wiesz jak się zorganizować z dzieckiem. Nie ulegaj presji otoczenia. Jesteś najlepszą mamą, jaką możesz i nie daj się zmanipulować do działań wbrew sobie!

Mamuśki, dacie radę 🙂 .


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*