Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

CO NIE CO DLA FANÓW LITERATURY FAKTU – NASZE PROPOZYCJE

  1. Wędrówka z Ablem – Anna Badhken – coś lirycznego i pięknego

ŻYJĄCY W NĘDZY I UBÓSTWIE, ALE BOGACI DUCHOWO – ODKRYJCIE FASCYNUJĄCE OBLICZE PLEMIENIA FULANI

Dziennikarka Anna Badkhen, która swoje reportaże buduje na fundamencie osobistego doświadczenia, dołącza do największej grupy nomadów w ich tradycyjnej, corocznej wędrówce, aby opisać ich ekstremalne przeżycia. Głód, susza, nędza i widmo wojny to przystanki na ich nietypowej i pełnej okrucieństwa drodze. Wszystkie przeżycia skrupulatnie zapisała i tak oto powstał ten niebywały reportaż. Piękny pomysł na przygodę literacką dla samego siebie albo kogoś. Wspaniały prezent.

  1. 365 dni bez zapałek – Claire Dunn – wspaniała, dzika historia

365 dni bez zapałek

Pewnego dnia Claire Dunn postanawia rzucić lukratywną posadę i wygodne życie w wielkim mieście, by 365 dni w roku spędzić w kompletnej dziczy, z dala od wszelkich udogodnień cywilizacyjnych. Nie spodziewa się jednak tego, co przeżyje, kiedy znajdzie się w swoim nowym domu – w buszu, w  którym zagrożenie czyha na każdym kroku, a dzień w dzień trzeba walczyć zarówno z nieokiełznaną naturą, jak i z samą sobą i własnymi słabościami.

Staje przed ogromnymi wyzwaniami natury fizycznej: sama musi sobie zbudować schronienie, uchronić się przed okropnymi insektami i rozpalić ogień, nie mając przy sobie nawet jednej zapałki. Kiedy jednak lato się kończy, Claire doświadcza załamania nerwowego. Czy uda się jej wytrwać? Czy uda jej się nawiązać więź z własnym wnętrzem, by odnaleźć sens życia?

 

  1. Cała prawda o FrancuzkachMarie- Morgane Le Moël – najciekawsze fakty o zachodnich kobietach

 

cala prawda o francuzkach

Francuzki, uważane za kobiety eleganckie i zmysłowe, budzą niekłamaną fascynację. Jednak co tak naprawdę o nich wiemy? Na ile powszechne skojarzenia dotyczące francuskiego szyku, postawy światopoglądowej Francuzek czy ich kulinarnych upodobań są zgodne z rzeczywistością? Marie-Morgane Le Moël udziela interesujących odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Obala funkcjonujące mity i stereotypy, a czyni to z dużą dozą publicystycznej odwagi. Z lektury książki dowiemy się, dlaczego to właśnie francuskie kobiety nie szczędzą pieniędzy na dobrą bieliznę, i co naprawę oznacza paryski modowy chic. Ciekawa i orzeźwiająca lektura!

 

  1. Barbie i RuthRobin Gerber – historia twórczyni Barbie

Proszę państwa, oto Barbie: niewielka, acz szalenie zmysłowa lalka, której początki datuje się na 1959 rok. Stała się ona międzynarodowym skarbem – w samej Ameryce bawiło się nią 90 % dziewczynek, a wierne fanki zjednała sobie w 150 krajach. Barbie to kobieta o wielu twarzach – startowała w igrzyskach olimpijskich, trudziła się zawodem pilotki sił powietrznych, pracowała, jako właścicielka butiku, startowała w wyborach na prezydenta i niewątpliwie wywołała burzę kulturową! A oto Ruth Handler, pomysłodawczyni kultowej Barbie. To dziesiąte dziecko pary imigrantów z Polski. Jest ona szalenie ambitną i kreatywną businesswoman oraz spełnioną matką. Kiedy doświadcza ją rak piersi, pokonuje go z charakterystyczną dla siebie determinacją. To przeżycie jest inspiracją do stworzenia marki, która zmienia okres dzieciństwa niemal całego świata. Dzięki dorobkowi życiowemu i zawodowemu, Ruth zyskuje miano pionierki, humanitarnej osoby i mistrzyni przedsiębiorczości. Wspaniała historia faktów!


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*