Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

FASCYNUJĄCY REPORTAŻ ANNY BADKHEN O WĘDRÓWCE PRZEZ OBRZEŻA AFRYKI

WYOBRAŹNIA

Zamknij powieki, popuść wodze wyobraźni i zwizualizuj je w umyśle. Sylwetki ludzi poruszające się strudzenie przez afrykańską sawannę w promieniach słońca. Są to osoby idące stale naprzód, depczące po wytartych, ale stale obecnych śladach przodków, w miejscu gdzie przeszłość zlewa się z teraźniejszością w niebywały sposób. Nieustanna wędrówka. Wyobraź sobie, jak rozmawiają, zawsze z tą samą – niby dziką, a tak ludzką manierą, stale przekazując te same legendy i trzymając się tych samych wierzeń. Wyobraź sobie przejmującą udrękę, ale i ogromną miłość.

CHWYTAJ EMOCJE ZAMKNIĘTE W PUSTYNNYM SŁOŃCU

Czujesz to? Zapamiętaj ten wachlarz emocji, bo będzie towarzyszyć Ci przy każdej stronie tego poruszającego reportażu. Śmiała i szalenie wnikliwa Anna Badkhen spędziła rok w gronie pasterzy z rodu Fulani. Ich losy przedstawiła za pośrednictwem nowego wymiaru prozy. Prozy, która sięga granic niewymownej liryczności. Opowiada o niezmiennych rytuałach, które przetrwały u Fulani przez wieki. O ludziach, którzy żyją w podobnej przyjaźni z krowami, jak Europejczycy z psami. Którzy lękają się okrucieństw wojny i okropnego żniwa śmierci. Człowieczeństwo odbija się w tej niezwykłej kulturze refleksami najbardziej skrajnych emocji.

DLA KAŻDEGO, KTO MA SERCE

To prostu dobra książka, która pokazuje jak absurdalne paradoksy rządzą współczesnym światem. Sięgnij po tę pozycję i odbądź fascynującą wędrówkę przez obrzeża Afryki.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*