Wydawnictwo Kobiece

Julia Child powraca w nowym wcieleniu!

Sekrety francuskiej kuchareczkiKochane Czytelniczki, już niedługo nakładem naszego wydawnictwa ukaże się fenomenalna książka kucharska z licznymi wątkami obyczajowymi w tle. Jeśli podobają się Wam książki autorstwa Julii Child, nie zawiedziecie się także naszą najnowszą propozycją o wymownym tytule: Sekrety francuskiej kuchareczki.

Czy kuchnia może być balsamem na zbolałe serce i cierpiącą duszę? Okazuje się, że tak!

Kilka lat temu australijska pisarka Sarah Turnbull wydała niezwykle popularny memoir, który nadal świetnie się sprzedaje. Jego tytuł brzmi: Almost French. Autorka pisała o swoich doświadczeniach jako młodej Australijski próbującej zaklimatyzować się w dziwnym dla niej wtedy i niezrozumiałym francuskim społeczeństwie. Unikałam tej książki przez wiele lat, myśląc, że to na pewno kolejny zbiór stereotypowych bzdur w stylu Roku w Prowansji. Myliłam się jednak. Książka okazała się refleksyjna, bogata w ciekawą treść, a także zabawna.

Zastanawiałyśmy się wtedy, czy kiedykolwiek na rynku wydawniczym ukaże się tytuł o odwrotnym doświadczeniu, a mianowicie o spojrzeniu na Australię, lecz tym razem z francuskiego punktu widzenia. Z punktu widzenia osoby, która we Francji się wychowała, a do Australii przyjechała wiele lat później.

I cóż się okazało? Francuska pisarka Marie-Morgane Le Moël wydała memoir bardzo podobny do wspomnień Sarah Turnbull, lecz tym razem na warsztat zostało wzięte francusko-australijskie zderzenie kulturowe. Książka Sekrety francuskiej kuchareczki to jednak coś znacznie więcej niż tylko relacja autorki walczącej ze specyficznymi przeciwnościami losu wiążącymi się z różnicami kulturowymi zarysowującymi się w obu społecznościach. Ten memoir można, bez cienia przesady, nazwać wspomnieniami typowej Francuzki, począwszy od dzieciństwa spędzonego z bratem bliźniakiem Pierre’em, we wschodniej części Francji, aż po wyjazd do Sydney.

Każdy rozdział, w którym autorka przedstawia zabawne anegdotki ze swego życia rodzinnego, okrasza nawiązującymi do tych historyjek przepisami na pyszne, klasyczne francuskie dania, które rozsławił w swej twórczości sam Marcel Proust. To przepisy na potrawy, na których „wychowuje się” każde francuskie dziecko i które zna i często jada każdy Francuz! Co najważniejsze jednak, są banalnie proste w wykonaniu.

 

Sekrety francuskiej kuchareczki znajdziesz TUTAJ.

Gorąco polecamy!


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*