Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

KOBIECE KSIĄŻKOWE WYZWANIE – ODPOWIEDŹ WYDAWNICTWA NA BOOK CHALLENGE

Jak najbardziej jestem wyznawczynią mocy postanowień noworocznych. Wyzwania książkowe (i nie tylko!) uważam za genialne i kształcące, a falę internetowego hejtu w stylu: „Znowu się zacznie NOWY ROK, NOWA JA” zapamiętale ignoruję. Mam nadzieję, że wy także, wszak w dobrym postanowieniu nie ma nic złego! Wręcz przeciwnie, zmotywowanym należy się aprobata i wielki uśmiech na zachętę.

Idea WYZWANIA KSIĄŻKOWEGO 2017 nie mogła przejść w Wydawnictwie bez echa. Nasz plan na ten rok obfituje w powieści wpisujące się w różnorodne kanony, zatem spieszę z naszą odpowiedzią na „book challenge”.

W 2017 roku przeczytam książkę, która…

  1. POCHODZI Z ZESZŁEGO ROKU
  2. MA TYLKO JEDNO SŁOWO W TYTULE
  3. MA WIĘCEJ NIŻ 500 STRON
  4. JEST Z KATEGORII LITERATURY REGIONALNEJ
  5. MA W TYTULE IMIĘ
  6. ZOSTAŁA ZEKRANIZOWANA
  7. JEST NIETYPOWĄ BIOGRAFIĄ
  8. JEST DOBRA NA CZYTANIE POD KOCEM Z HERBATĄ

Oto nasze propozycje w odniesieniu do poszczególnych kategorii:

POCHODZI Z ZESZŁEGO ROKU

Blichtr, elity, czar wyższych sfer zderzony ze zwyczajną rzeczywistością może doprowadzić do szalonych zwrotów akcji. Lisbeth, bohaterka BYĆ JAK AUDREY HEPBURN doskonale wie, jak to jest zasmakować świata glamour i nieco się nim… zadławić. Przewrotne równanie passion + fashion w bynajmniej nie bajkowej odsłonie skusi miłośniczki Diabeł ubiera się u Prady i Plotkary.

A może dobra psychologiczna konstrukcja, w której stale wyczuwamy niepokój? DZIECKO WSPOMNIEŃ czyli nietypowa, nie dająca spokoju książka opowiada o kobiecie, która boryka się z psychicznym ciężarem w postaci obsesji na punkcie swojej malutkiej córeczki. Czy granicząca z obłędem fascynacja córką skończy się dobrze? 

MA TYLKO JEDNO SŁOWO W TYTULE

Jeszcze go nie znacie, ale w styczniu wkroczy szturmem w naszą rzeczywistość. Tytułowy GRACZ to zawodnik nie lada kategorii. Brody Easton nie posiada najmniejszych skrupułów, ale w kontraście ma dużo tego, co nazywa się czarującym stylem bycia. Problem w tym, że wykorzystuje go zazwyczaj, aby zaciągnąć niewinne kobiety do łóżka. Sprawdzicie?

Jest i on. Wiecznie namiętny, stale uwodzący MANWHORE. Może rynek wydawniczy podbił jeszcze przed Graczem, ale i mu nie brakuje żwawości, wigoru i seksapilu. Malcolm Saint jednym uniesieniem brwi spowoduje, że nerwowo przygryziemy wargi. A niejednym wersem książki Manwhore nas uwiedzie i stanie się nierozerwalną częścią życia.

MA WIĘCEJ NIŻ 500 STRON

Drogie Panie, czy miałyście już do czynienia ze ZŁOTĄ GODZINĄ? Jeśli nie, to pora nadrobić zaległości w nowym roku. Oto fenomenalna, gruba saga opowiadająca o kobietach, które nie boją się walczyć o prawo do decydowania o swoim ciele, mimo niesprzyjających okoliczności XIX wieku. Wątki kryminalne, sensacyjne, historyczne, romantyczne splatają się w tak dobrą kompozycję, że po przeczytaniu ponad ośmiuset stron nie mogłam przestać o tym myśleć. Chciałam WIĘCEJ! Jeszcze więcej.

Nieco cieńsza, ale nadal pokaźna KRAINA MIŁOŚCI I ZATRACENIA to książka, z jaką jeszcze nie miałyście do czynienia. Z wersów emanuje dziwna, można rzec niepokojąca, magia. Zakazane pokusy, które powodują natychmiastowy ucisk w żołądku, swoisty czar rzucany przez karaibskie rytmy oraz bynajmniej nie baśniowa rzeczywistość ubrana w idylliczną, pozorną przykrywkę to mikstura, na którą nie sposób się nie pokusić.

JEST Z KATEGORII LITERATURY REGIONALNEJ

Proponuję duet zgoła nietypowy, pełen kontrastów, sielanki przeplatanej troskami, bajkowych krajobrazów w kompozycji z najgłębszymi przeczuciami serca, hojnie opstrzony dużą dawką kobiecej intuicji. ZWILCZONA oraz jej kontynuacja, SEKRETNA ZIMA JAŚMINY to opowieści o Jaśminie, która swoją naturę nazywa głosem wilczycy. Mieszkanka urokliwych Mazur zmaga się z prozą życia, słuchając głosu serca i pozwalając sobie na zanurzenie się w magicznych rytuałach znachorki. Obie książki mają w sobie coś kompletnie regionalnego i polskiego, ale i pozazmysłowego oraz oderwanego od rzeczywistości. Świat, który powinna poznać każda świadoma siebie kobieta.

MA W TYTULE IMIĘ

Na miłośniczki mocnych wrażeń czeka nieprzeciętny, szalenie seksowny HUDSON. Laurelin Paige spisała się na medal, przedstawiając perspektywę mężczyzny w opisach zmysłowych scen, wywrotowych momentów przesyconych pożądaniem oraz wewnętrznych zmagań. Jeśli ktoś ma ochotę na dreszczyk rozkoszy przy literaturze zmysłów, będzie to doskonała propozycja.

Na razie macie dosyć literatury erotycznej? Nie szkodzi, w kolejce do podbicia waszych zaczytanych serc stoi niebywała ANHUSZ. Orientalnym imieniem, trudnym losem i zakazanym uczuciem do tureckiego żołnierza przekona was, że powieść z historią w tle może być niemałym prezentem od losu. Przepiękne dzieło, które warto mieć na liście.

ZOSTAŁA ZEKRANIZOWANA

Tutaj zaproponuję jedną książkę, ale JAKĄ. Na pewno rasową, uwierzcie! Nasza lutowa premiera, BYŁ SOBIE PIES to opowieść przepełniona ciepłymi uczuciami i doskonałą fabułą. Odradzający się w kilku wcieleniach Bailey to czworonóg, który skradnie wasze serca i czas, bo nie będziecie chciały oderwać się od lektury. Nie będzie to bynajmniej czas stracony, bo jest to książka głęboko poruszająca, szalenie urocza i… doskonała dla każdego!

JEST NIETYPOWĄ BIOGRAFIĄ

Do kanonu nietypowych memoir wpisze się z pewnością WSPÓŁCZESNA BOGINI, która opisuje losy Roxany Bowgen. Kobieta trudziła się mnóstwem profesji, podróżowała po całym świecie, a gdzieś w trakcie nabyła umiejętność budowania potencjału na każdym doświadczeniu życiowym. Swoją wiedzą i poradami dzieli się z czytelniczkami, bazując na własnych losach. Niekiedy poruszająca do łez, czasami śmieszna do bólu. Bogini, którą każda powinna w sobie odkryć.

A już w marcu powitacie BARBIE I RUTH, czyli biografię twórczyni najsławniejszej lalki na świecie. Chociaż tytułowa Ruth władała ogromnym imperium zabawek, jej życie to bynajmniej nie była igraszka. Wspaniała opowieść mówiąca o tym, jak powstała Barbie oraz czy była to sielankowa historia jak z domku dla lalek czy wręcz przeciwnie… Nie można się nie skusić!

JEST DOBRA NA CZYTANIE POD KOCEM Z HERBATĄ

Lubicie Jojo Moyes? Amanda Prowse pisze w bardzo podobnym stylu, skłaniając mnie do ciepłego uśmiechu za każdym razem, gdy zgłębiam jej powieść. ŚWIĄTECZNA KAFEJKA była dla mnie wspaniałą odskocznią od sprzątania i lepienia pierogów, ale i CÓRKA DOSKONAŁA zapowiada się jako bardzo dobra literatura kobieca, która ujmuje do głębi. Opowiada o kobiecie, która zmęczona rutynową rolą matki, córki, żony stwierdza nagle, że chce od życia czegoś więcej! Jednak dojść do celu próbuje stopami… córki.

Zakończę dość mocnym akcentem. Pod kocem dobrze czyta się też gorące romanse, nieprawdaż? W marcu czeka na nas początek zmysłowej serii. MMA: WALKA to coś, na co wszystkie czekamy! Piekielnie pociągający fighter tym razem zawalczy nie o wygraną w rozgrywce z przeciwnikiem, a o… pewną kobietę. Brzmi dobrze, a okładka jest niemal do schrupania :-).

Co wy na takie wyzwanie? Oczywiście zaproponowane książki to tylko sugestia, bo kategorie są dość obszerne. Zapraszam do podjęcia naszego book challenge’a, wszak z książką kobiecie do twarzy!


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*