Wydawnictwo Kobiece

„Kobieta w białym kimonie” – zachwyca i porusza!

Co jest ważniejsze – porywy serca czy wierność tradycji? Czas na „Kobietę w białym kimonie”. Poruszającą powieść inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.

Dwie kobiety, jedna tajemnica

Japonia, 1957 r. Zaaranżowane małżeństwo 17-letniej Naoko Nakamury zapewniłoby jej odpowiedni status rodzinny w tradycyjnej społeczności japońskiej. Dziewczyna jednak zakochuje się w przypadkowo napotkanym marynarzu, którego poślubienie równałoby się dla niej z hańbą oraz odcięciem od rodziny. Bohaterka staje wobec niewyobrażalnie trudnych wyborów, których konsekwencje będą towarzyszyć jej przez całe życie.

Stany Zjednoczone, czasy współczesne. Dziennikarka Tori Kovač natrafia na list, który kwestionuje wszystko, co dotąd wiedziała o swoich najbliższych. Strzępki informacji pozostawione przez umierającego ojca, nieoczekiwanie wywracają jej życie do góry nogami. Kobieta rozpoczyna prywatne śledztwo i wyrusza w daleką podróż, by stawić czoła prawdzie.

Między sercem a tradycją

Tak w dużym skrócie przedstawia się fabuła „Kobiety w białym kimonie”. Książka ta poruszyła wiele osób w kilkudziesięciu krajach, została nawet czytelniczym wyborem klubu książki BBC RADIO 2. Przyszedł więc czas na to, aby pojawiła się na polskim rynku. Jest to propozycja skierowana nie tylko do wielbicielek klimatu Japonii.

Powieść Any Johns stanowi poruszający portret dwóch kobiet, które, choć żyją po dwóch stronach Pacyfiku, są połączone jedną tajemnicą. Choć historia jest fikcyjna, autorka oparła ją na rzeczywistych wydarzeniach i historiach. Jej zaangażowanie w jak najdokładniejsze poznanie realiów czasów, które opisuje, robi wrażenie!

„Kobieta w białym kimonie” – recenzje przedpremierowe

Książka spotkała się z pozytywnym odbiorem w recenzjach przedpremierowych. Cudowna, pełna emocji, wzruszająca – tak właśnie wiele czytelniczek opisuje „Kobietę w białym kimonie”. Zwracają one także uwagę na to, że Ana Johns starała się nakreślić obraz japońskiej kultury i tradycji, która, choć potrafi zachwycić, również przeraża.

Premiera książki 20 stycznia.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*