Wydawnictwo Kobiece

KRAINA MIŁOŚCI I ZATRACENIA – CZY WARTO JĄ ODWIEDZIĆ?

Ta książka to wielokrotnie nagradzany debiut. Trudno się dziwić, bo można ją określić monumentalną sagą rodzinną tętniącą rytmami karaibskich Wysp Dziewiczych.

O FABULE SŁÓW PARĘ

Kiedy rozpoczyna się XX wiek, nadchodzi kres panowania Danii nad Wyspami Dziewiczymi, a władzę w tym miejscu przejmują Stany Zjednoczone. Na Karaibskim morzu tonie statek. Śmierć bezlitośnie zbiera żniwo. Dwie osierocone siostry wraz z przyrodnim bratem stają w obliczu niepewnej przyszłości i trudnej do zidentyfikowania tożsamości. Każde z dzieci jest w posiadaniu niezwykłej aparycji oraz… wyjątkowego daru, który może być dla  nich błogosławieństwem albo przekleństwem.

SAGA RODZINNA W NIEBYWAŁYM STYLU

Na kartach Krainy Miłości i zatracenia zapisane są losy trzech pokoleń klanu zamieszkującego karaibskie wyspy. Pełna kontrastów saga ukazuje nietuzinkową kompozycję, łączącą w sobie prozę życia oraz pozazmysłowe doświadczenia.

Rytm miłości i tego, co na pierwszy rzut niewidoczne pulsuje na każdej stronie, wprawiając czytelnika w niemy zachwyt. Sześćdziesiąt lat dziejów rodziny Bradshaw niesie za sobą wiele osobowości, zakazane romanse, klątwy, magiczne rytuały i dary, próby lojalności, narodziny, śmierci, porażki i zwycięstwa. Kraina miłości i zatracenia to wspaniały, barwny debiut wykreowany przez pełną potencjału, młodą pisarkę.

NIE LUBICIE SZTYWNYCH KATEGORII? TO COŚ DLA WAS

Czasami bardzo łatwo jest określić o czym jest opowieść. O morderstwie. O romansie. O fantastycznych stworzeniach. Bywa, że jest to oczywiste. Innym razem, historia jest tak frapująco napisana, że określenie kategorii staje się nie lada wyzwaniem. Fragmenty zlewają się w jedną, intrygującą całość, a wnikliwa analiza rozdziałów i wyróżnianie konkretnych gatunków czy typów stają się niemal niemożliwe. Takim przypadkiem jest Kraina miłości i zatracenia. Znajdziemy tu tyle emocji, że ciężko „przykleić metkę” tej książce. Sprawdźcie same.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*