Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

O nas

CHCEMY SPEŁNIAĆ TWOJE MARZENIA!

CHCEMY STAĆ PRZY TWOIM BOKU – ZARÓWNO W TYCH LEPSZYCH, JAK I W GORSZYCH CHWILACH!

CHCEMY CI POMAGAĆ, SŁUŻYĆ RADĄ I BYĆ TWOIMI POWIERNICZKAMI!

 

Był grudzień, rok 2014. Za oknem sypał śnieg. Panowała przedświąteczna, bożonarodzeniowa atmosfera. Spotkałyśmy się wszystkie razem w kawiarni, aby przy filiżance gorącej czekolady, jak co roku, wręczyć sobie prezenty i życzyć samych sukcesów na nadchodzący nowy rok. Tradycyjnie każda z nas dostała od siebie książki. Uwielbiałyśmy ten moment, ponieważ zawsze stanowił on ogromną niespodziankę. Nigdy nie mówiłyśmy sobie, jakie książki pragniemy otrzymać – wolałyśmy zdać się to, co przyniesie nam Książkowy św. Mikołaj ☺ Po rozpakowaniu prezentów, nieustających ochach i achach, jak zwykle rozpoczęłyśmy nasze długie dyskusje o nowościach wydawniczych, o tym, co ostatnio czytałyśmy, i jakie refleksje one w nas wzbudzały.

W którymś momencie Agnieszka rzuciła pomysł: „Załóżmy wydawnictwo z książkami dla kobiet”. Wszystkie spojrzałyśmy zdziwione, nie wiedząc, co odpowiedzieć. Beata jednak ciągnęła dalej: „Uwielbiamy czytać, znamy się na tym, a w Polsce nie ma oficyny, która tworzyłaby coś specjalnie dla nas, tylko dla kobiet. Stwórzmy wydawnictwo kobiece. Będziemy wydawać książki, których nam na polskim rynku wydawniczym brakuje. Książki, które same chciałybyśmy przeczytać”. Zamarłyśmy, ale ziarenko zakiełkowało. Magda odezwała się pierwsza: „Dziewczyny, podoba mi się. Co wy na to?”. Każda niepewnie kiwała głową, ale po chwili na ich twarzach zabłysnął niecodzienny uśmiech – uśmiech nadziei i ogromnej radości. Pomysł, który wydawał się czymś szalonym, nie opuszczał nas przez kolejne miesiące, zaś nazwa, którą Agnieszka rzuciła w przypływie emocji, została z nami już na stałe.

I? Dałyśmy radę! Wprawdzie minęło wiele miesięcy, nim powstało Wydawnictwo Kobiece z krwi i kości (upłynął niemalże rok), jednak w październiku 2015 r. nastąpiło wielkie otwarcie. Premiera oficyny odbyła się w dniu iście wyjątkowym: 22 października 2015 r., podczas Targów Książki w Krakowie. Zadebiutowałyśmy Afgańską perłą Nadii Hashimi oraz Zwilczoną Adrianny Trzepioty.

Wydałyśmy już ponad 50 książek – nie tylko przepięknych powieści opowiadających o losach kobiet pochodzących z różnych zakątków świata, ale również wiele poradników i reportaży. Każda nasza publikacja niesie szczególną misję – ma Wam pomagać, niekiedy Was rozbawić, a czasem doradzić w potrzebie!

 

Wierzymy, że kobiety mogą na sobie polegać. I że nie zawiedziemy Was. Dobrze znamy uczucia takie jak strach, lęk, niepewność. Ale wiemy też, jak przegnać złe myśli i zacząć wszystko od nowa! Jesteśmy pewne, że razem znajdziemy sekretną recepturę na szczęście. I chętnie podzielimy się nią z każdą kobietą. Chcecie ją wypróbować? Zapraszamy serdecznie