Wydawnictwo Kobiece

Odpowiadamy na Wasze pytania!

W jaki sposób dobieracie książki, które zostają wydane w waszym wydawnictwie?  W jaki sposób wyszukujecie autorów i książki do wydania? Jak wygląda proces podejmowania decyzji o wydaniu konkretnej książki/serii?

Jesteśmy w stałym kontakcie z licznymi agencjami literackimi, które sprzedają prawa do tłumaczeń książek. To od nich nieustannie dostajemy katalogi z perełkami bądź e-maile z pojedynczymi propozycjami wydawniczymi. Kiedy coś przykuje naszą uwagę szybko wyrażamy zainteresowanie i wtedy zaczyna się zabawa, czyli licytacja :). Wiadomo! Konkurencja nie śpi! Jeśli same odkryłyśmy jakiś fajny tytuł albo nasze czytelniczki wyrażają niemałe zainteresowanie konkretną książką, wówczas dowiadujemy się, która agencja ma jej prawa i staramy się ją zdobyć. Nie jest to przysłowiowa bułka z masłem, ale staramy się wynaleźć najlepsze perełki specjalnie dla was (i dla nas, nie oszukujmy się :). Też jesteśmy książkomaniaczkami).

Jeżeli chodzi o polskie tytuły, prawa do niektórych również przejmują agencje. Niezależni autorzy i autorki wysyłają propozycje wydawnicze na maila z notą o sobie i streszczeniem na maja.sass@illuminatio.pl. Jeżeli napisałyście powieść i chcecie ją u nas wydać, nie wahajcie się i ślijcie Mai wiadomość. Może zaczniemy razem piękną przygodę :).

Na pewno każda z pracujących w Wydawnictwie Pań ma swojego ulubionego autora bądź autorkę. Czy mogłabym poznać ich nazwiska? (Myślę, że będzie ciekawie bo podejrzewam, że mogą wystąpić fajne i ciekawe skrajności).

Cóż, skrajności znajdziecie i to niemałe! Wśród naszych ulubionych autorek są:

– Niezawodna J.K Rowling, która stworzyła ponadczasową serię dla każdego. Harry Potter rządzi! Dzieciństwo, nastoletniość, dorosłość. Przemówi do każdego.

– Przenikliwy i zajmujący Ken Follet, który napisał m.in. Filary Ziemi – grubaśne tomisko, w którym jest wszystko – historia, zbrodnia, seks, miłość, architektura. Mniam!

– Wspaniała Sara Donati, która stworzyła niemałą cegłę Złotą godzinę, która jest jednocześnie doskonałym kryminałem, powieścią o prawach kobiet oraz historią miłosną.

– Seksowna Vi Keeland, która naprawdę DAŁA RADĘ swoim Graczem, a i seria MMA, która ukaże się naszym nakładem podbije wasze spragnione dobrego romansu serca, uwierzcie!

– Kontrowersyjny i straszny King, który napisał mnóstwo wywołujących dreszcz powieści, jak np. dziwnie wyglądający tytuł – Cmętaż zwieżąt.

– Niezastąpiony Wiesław Myśliwski, autor m.in. Traktatu o łuskaniu fasoli. Autor jak nikt inny potrafi w przenikliwy i prosty sposób przekazać życiowe prawdy i skłonić do głębokich przemyśleń.

– Toni Morrison! Autorka Umiłowanej – jednej z tych książek, od których nie można się oderwać, a każdy kolejny rozdział owocuje godzinami przemyśleń.  Świetna, wzruszająca literatura.  

– Urocza Amanda Prowse, która swoim stylem podobnym do Jojo Moyes i ciepłą treścią urzekła niejedną osobę. Czytałyście Świąteczną kafejkę? Nie jest przesłodzona, kusi dobrą fabułą i urzeka sylwetkami bohaterów.

– Mądry Andrzej Stasiuk i jego niebywała kompozycja Wschód. Zapis podróży, z którym powinien zapoznać się każdy.

Czy byłaby możliwość stworzenia przez Was ankiety z kilkoma/kilkunastoma (popularnymi obecnie na GR) autorami na których można byłoby głosować, a potem ewentualnie wydać dane pozycje?

Na razie mamy naprawdę długaśną kolejkę tytułów wydawniczych, ale jeśli kiedyś będziemy miały dylemat, co wydać, możemy pomyśleć nad taką formą :). Naprawdę Was słuchamy! Jeśli macie jakieś fajne pomysły, piszcie nam w komentarzach na fanpage’u – wszystkie czytamy. To dzięki Wam pojawią się u nas – uwaga, uwaga! – książki obłędnej Tijan. Boom na literaturę erotyczną trwa!

Czy jeśli chcę u Was wydać książkę, opinie o niej i recenzje mogę dołączyć do tekstu i czy są one czytane? Czy wsparcie innego autora i jego opinia o książce pomaga debiutującemu autorowi?

Aby wydać u nas książkę należy wysłać swoją propozycję wydawniczą składającą się z tekstu książki, konspektu lub streszczenia oraz krótkiej informacji o autorze na e-mail maja.sass@illuminatio.pl. Więcej informacji znajdziecie tutaj – http://www.wydawnictwokobiece.pl/wydaj-u-nas-ksiazke/. Oczywiście rekomendacje i recenzje nie zaszkodzą, jednak przede wszystkim zwracamy uwagę na fabułę, styl, treść. Często decydują pojedyncze rzeczy, np. fenomenalny sposób pisania z dużą poprawnością i niebanalnym drygiem, genialna główna postać, fajny klimat. Postarajcie się, aby wasza książka wyróżniała się na tle innych i aż prosiła się o przeczytanie. Wtedy na pewno nie omieszkamy się z nią zaprzyjaźnić :).

Czy uwzględniacie prośby czytelników co do wydawania konkretnych tytułów?

Oczywiście. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W każdym razie sprawdzamy każdy tytuł, o którym nam mówicie i się nad nim zastanawiamy. Śmiało zostawiajcie komentarze ze swoimi ukochanymi zagranicznymi pozycjami. Może akurat się uda :). 

Skąd pomysł na takie wydawnictwo? 

Wierzymy, że kobiety mogą na sobie polegać i wymieniać wartościowymi poradami, rozmowami i oczywiście… lekturami. Z taką myślą zasiano pomysł Wydawnictwa właśnie Kobiecego – o kobietach, przez kobiety i dla kobiet. A tutaj przeczytacie całą historię czyli przysłowiowe „jak to się zaczęło”: http://www.wydawnictwokobiece.pl/o-nas/

Jakie są Wasze ulubione autorki erotyków?

To oczywiste! Te, które wydajemy! Przecież same decydujemy o naszych propozycjach wydawniczych. Laurelin Paige szturmem wkroczyła na rynek swoimi Uwikłanymi i podbiła serce niejednej czytelniczki. Jak zauważyłyście, to niezła romantyczka, choć pazura jej nie brakuje. Katy Evans i jej cała seria Manwhore to nowe podejście do tematu bogacza i dziennikarki – można rzec, wyższy poziom Greya :). A Vi Keeland? Perełka! Zupełnie inne traktowanie powieści erotycznej – ten humor, składna fabuła i… ekhm, gorrrące opisy. Fajny bukiet autorek, a będzie ich więcej. Mamy nadzieję, że się cieszycie!

Planujecie może wydawać dark romance? A jeśli nie, to podpowiadam – planujcie!

Odpowiedź będzie zwięzła, ale optymistyczna. PLANUJEMY!

Jakie macie pasje poza książkami?

Nasze pasje oscylują wokół szeroko pojętego artyzmu. Jedna z nas śpiewa i nawet nagrywa kawałki. Inna maluje piękne obrazy. Wśród pasji kobiet z naszego wydawnictwa znaleźć można jeszcze grafikę komputerową, pisanie opowiadań, konkursy, wypełnianie ankiet dotyczących badania opinii, oglądanie i INTERPRETOWANIE wspaniałych obecnie seriali, fotografię, kino (ambitniej, w kategorii serwowania retrospektyw poszczególnych reżyserów), szeroko pojętą muzykę, kwiaty, warsztaty rękodzielnicze, własnoręcznie robione kosmetyki naturalne, harcerstwo, podróże w najdziwniejsze zakamarki świata. Trochę tego jest :).

Cechy prawdziwego czytelnika według wydawnictwa to…

Wytrwały, otwarty na różne gatunki, przedkładający książkę nad film, angażujący się w dyskusję. Wasze opinie znaczą dla nas bardzo dużo!

Co najbardziej lubicie we współpracy z blogerami/ recenzentami? A może nie lubicie?

Najbardziej lubimy to, że ich opinie na temat wydawanych przez nas książek są szczere. To bardzo ważne nie tylko dla czytających recenzje, ale również dla nas, bo dzięki temu wiemy, co Wam się podoba, a nad jakimi kwestiami musimy jeszcze popracować :). Czy jest coś, czego w tej współpracy nie lubimy? Odpowiedź jest prosta – nie ma takiej rzeczy :).

Czy nawiązujecie współpracę z blogerami? Jeśli tak to na jakich zasadach?

Mamy mnóstwo wspaniałych recenzentów, na których zawsze możemy liczyć. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tego grona, prosimy o wiadomość z adresem Bloga na adres: promocja@wydawnictwokobiece.pl. Gdy nie mamy wystarczającej liczby egzemplarzy recenzenckich, nie nawiązujemy współpracy, chociaż każdą propozycję zachowujemy sobie na przyszłość :). Każdy nowy recenzent otrzymuje od nas Kodeks Blogera, w którym wszystkie zasady współpracy są dokładnie opisane.

Czy przewidujecie nowy nabór na recenzentów blogowych?

W sprawie recenzji można do nas pisać zawsze, więcej informacji w odpowiedzi powyżej :).

Właśnie czytam „Złotą godzinę” i życzę więcej takich perełek. Pięknie wydana opowieść o kobietach! A jakie najbliższe plany wydawnicze?

Dziękujemy, również bardzo przypadła nam do gustu. Mimo swej grubości, czytało się ją jak burzę. Kto jeszcze nie widział, niech sprawdzi tutaj – http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/zlota-godzina/.

A co nowego? Jakie najbliższe plany wydawnicze? Manwhore+1 pojawi się już w lutym, aby Was oczarować swoim seksownym uśmiechem i opowieścią playboya. Kraina miłości i zatracenia autorstwa Tiphanie Yanique urzeknie Was karaibskim klimatem i niebanalnym stylem. Anhusz to historia miłosna, która skupia się na zakazanym romansie i ogromnych emocjach. Dzikie przebudzenie Mary Daniels to poradnik dla świadomej siebie, prawdziwej kobiety, którego nie może zabraknąć na półkach! A na deser Księżna Margaret czyli biografia pierwszej celebrytki i skandalistki na świecie! Palec pod budkę, kto nie spuści oczu z książek! A wszystkie premiery już w lutym!

Dziękujemy Wam za wszystkie pytania. Dajcie nam znać w komentarzach, czy chcecie kiedyś powtórzyć zabawę Q&A. Być może nagramy film z odpowiedziami? Uwielbiamy kontakt z Wami! Pozdrawiamy.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*