Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

TAJEMNICA ŚMIERCI MOZARTA

Ostatnia aria Mozarta to piękne dzieło w barokowym klimacie, które nosi znamiona detektywistycznego kryminału. Matt Rees lubuje się w klimatach przepełnionych intrygami, sensacją i najskrajniejszymi wymiarami misteriów i tajemnic. Dodatkowo nie sposób odmówić mu czarującego talentu do malowania realiów historyczno-fabularnych oraz mistrzostwa literackiego. Ostatnia aria Mozarta to ciekawy pomysł na książkę, który spełni oczekiwania nawet wymagających czytelników. Maestria!

O CZYM?

Powieść rozpoczyna się w 1791 roku, w niewielkiej wioseczce koło Salzburga, gdzie starsza siostra Mozarta osiedla się wraz z mężem, aby w spokoju wychowywać piątkę pasierbów oraz dwójkę własnych dzieci. W pewnym monencie Anna Maria, przez bliskich pieszczotliwie nazywa Nannerl, otrzymuje wyjątkowy list. Zawiera on wieści dotyczące śmierci jej brata. Nannerl bez wahania postanawia zgłębić tę sprawę i przystąpić do własnego śledztwa. Wplątuje się w szaleńczy wir zmagań ze szpiegami, cesarską policją, masonami i muzykami światowej sławy. Barokowy półświatek nie przyjmuje przychylnie jej drążenia tematu. Nannerl mimo wszystko usiłuje odkryć prawdę – czy to chorobliwa zazdrość, kwestie polityczne a może konspiracja masonów doprowadziła do przedwczesnej śmierci genialnego muzyka – jej brata?

BAROKOWA RZECZYWISTOŚĆ

Rees stworzył intrygujące dzieło – to baśniowa opowieść, która sprawia czytelnikowi wiele przyjemności i daje ogromną dozę rozrywki. Zanurzanie się w świecie barokowych kawiarenek i ośnieżonych pałacyków jest z pewnością rozkoszne. Rees posiada doskonały literacki zmysł do tworzenia ciekawych realiów i okoliczności.

DLA KOGO?

Ta książka trafi w upodobania amatorów historycznej fikcji z tajemnicą w tle, fanów osobliwej i potężnej muzyki poważnej i każdej osoby, która lubuje się w rozwikływaniu zagadek osnutych nutą mistyczności. Nuta tu jest słowem klucz – ta powieść ma niewątpliwie muzyczny dryg w wirtuozerskim wydaniu.  Polecam.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*