Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

TOP 5 ORIENTALNYCH KSIĄŻEK

  1. ANHUSZ – ormiańsko-tureckie przewroty miłosne i nie tylko…

UDERZAJĄCY DEBIUT O HISTORII ZAKAZANEJ MIŁOŚCI ROZGRYWAJĄCEJ SIĘ NA TLE SZALEJĄCEJ WOJNY

Sielankowy widok piaszczystego brzegu, o który rozbijają się fale Morza Czarnego jawi się niczym okrutny żart w porównaniu z tragicznymi okolicznościami konfliktu zbrojnego. Bezwzględna I wojna światowa odziera ludzi z godności i życia, ale nie może zahamować uczuć. Mieszkanka niewielkiej ormiańskiej wioski, Anyush na przekór społecznym normom, wdaje się w sekretny i niebezpieczny romans z oficerem tureckim – Jahanem Orfaleą. Kochankowie znajdują się w fatalnym położeniu. Ormianie to nieprzyjaciele Turcji, a przedstawiciel tego narodu bez pamięci kocha kogoś, kto powinien być wrogiem.

DOWÓD NA TO, ŻE MIŁOŚĆ TO DZIKI KWIAT, KTÓRY WYROŚNIE NA KAŻDYM, NAWET SKALANYM KRWIĄ GRUNCIE

  1. KRAINA MIŁOŚCI I ZATRACENIA – karaibski rytm, który nie zawsze tętni beztroską

OPOWIEŚĆ PULSUJĄCA KARAIBSKĄ MUZYKĄ, KUSZĄCA MISTYCYZMEM I PORUSZAJĄCA TRUDNYMI DOŚWIADCZENIAMI

Jest początek XX wieku. Nadchodzi kres panowania Danii nad Wyspami Dziewiczymi, a władzę w tym miejscu przejmują Stany Zjednoczone. Przy Morzu Karaibskim mieszkają pół-sieroty. Każde z nich jest w posiadaniu niezwykłej aparycji oraz… wyjątkowego daru, który może być błogosławieństwem albo przekleństwem. Rozpoczyna się magiczna przygoda… Oto wyjątkowa opowieść, na kartach której zapisane są losy trzech pokoleń klanu zamieszkującego egzotyczne Wyspy Dziewicze. Pełna kontrastów saga w niezwykły sposób łączy prozę życia oraz pozazmysłowe doświadczenia. Sześćdziesiąt lat dziejów rodziny Bradshaw niesie za sobą barwne osobowości, zakazane romanse, klątwy, magiczne rytuały, próby lojalności, narodziny, śmierci, porażki i zwycięstwa.

WYSPY DZIEWICZE EGZOTYCZNĄ SCENERIĄ DLA CZYSTEJ MAGII, SILNYCH PRZEŻYĆ I BAJECZNYCH KONTRASTÓW

  1. U STÓP BOGINI – Most pokoleń, który ciągnie się od orientalnych Indii do postępowych Stanów Zjednoczonych

W TEJ POWIEŚCI ZNAJDZIESZ WSZYSTKO CZYM HINDUSKIE BÓSTWA OBDAROWAŁY KAWAŁEK ŚWIATA ZWANY ORIENTEM – NIEZWYKŁĄ KOMPOZYCJĘ LUDZKICH DOŚWIADCZEŃ

U stóp bogini to wzruszająca opowieść o klanie kobiet, w której gama uczuć rozciąga się na przestrzeni lat i kontynentów.  Pochodząca z niezamożnej rodziny Sabitri, mieszkanka położonej w Indiach wsi, skrycie pragnie się kształcić na uczelni wyższej. Wpływowa i bogata kobieta – bierze ją w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Jednak okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, bowiem, słuchając głosu serca młoda kobieta popełnia ogromny mezalians. Lata później, demony przeszłości dopadną córkę Sabitri – Belę. Ścigana marzeniem, podobnie jak matka, udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Tam rodzi córkę, która również doświadcza trudnej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności. Co będzie dalej?

PIĘKNE I OBSKURNE MIEJSCA I HISTORIE PRZEPLECIONE NICZYM WŁÓKNA W NAJBARWNIEJSZYM INDYJSKIM KILIMIE

  1. DZIEDZICTWO ORCHANA – tureckie krajobrazy tłem do kontrastów – masakry i pięknego uczucia

FENOMENALNA HISTORIA O DWÓCH ŚWIATACH, PRZY KTÓREJ NIERAZ POLEJĄ SIĘ ŁZY

Kiedy Kemal – ekscentryczny dziadek Orchana i twórca potężnej dynastii zajmującej się wyplataniem tradycyjnych kilimów – zostaje znaleziony martwy, wnuk dziedziczy po nim prężnie działający interes. Jednak otwarcie testamentu rodzi szereg trudnych pytań i pociąga za sobą moc wydarzeń, które na zawsze zmienią życie Orchana. Rodzinna posiadłość zostaje pozostawiona w spadku tajemniczej postaci – nikomu nieznanej kobiecie, przebywającej w domu starości w odległej Kalifornii. Próbując dociec motywów postepowania dziadka, Orchan wyrusza w decydującą podróż, która zmieni jego życie na zawsze. Na miejscu odkrywa szokującą tajemnicę staruszki, odkrywając, jakie niebezpieczeństwo wisi nad dziedzictwem tureckiego klanu Orchana.

Dowód na to, że przeszłość jest nierozerwalnie połączona z przyszłością i bezlitośnie pisze nowe scenariusze, nie dając zostawić się w tyle.

  1. RYŻOWY PODARUNEK – powieść o barwach i smakach egzotycznej Brazylii

WYRAFINOWANA, PO MISTRZOWSKU SKONSTRUOWANA POWIEŚĆ, KTÓRĄ SMAKUJE SIĘ NICZYM NAJLEPSZY DESER 

Jest początek XX stulecia. José Custódio i Maria Romana, świeżo upieczeni nowożeńcy, wyruszają do Brazylii, w  podróż ku lepszej przyszłości. Mają ze sobą szczególny podarunek. Podczas przygotowań do uroczystości celebrującej setną rocznicę ślubu tych dwojga ich najstarszy syn Antonio, który już sam ma wnuki, dokonuje swoistej retrospekcji i przygląda się życiu swoich rodziców, cioci, braci, dzieci oraz wnuków. Antonio doskonale wie, że rodzina to trudny orzech do zgryzienia oraz że o szczęście trzeba dbać dzień w dzień, jednak ta, do której sam należy, różni się od innych posiadaniem pewnego sekretnego składnika szczęścia: woreczka magicznego ryżu wręczonego rodzicom Antonia w dniu ich ślubu. To dzięki temu talizmanowi, którego magia jest tak stara jak świat, rodzina głównego bohatera nie załamuje się w czasach najtrudniejszych prób i ogromnych problemów.

Przepięknie utkana opowieść o mądrości przeszłych pokoleń oraz nierozerwalnych więzach rodzinnych…

A Was która forma orientu i egzotyki kusi najbardziej?


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*