Wydawnictwo Kobiece

Wielbicielki domestic noir na to czekają. Nadchodzi „Służąca”

Niebawem Alicja Sinicka znów zaprosi nas do świata, w którym nic nie jest takie, jakim mogłoby się wydawać. Premiera wyczekiwanej „Służącej” już 14 października.

Wielbicielki twórczości Alicji Sinickiej już zacierają ręce, tęsknie spoglądając w kalendarz. 14 października sięgną po „Służącą”, kolejną propozycję autorki świetnie przyjętych: „Stażystki” oraz „Obserwatorki”. Nurt dometic noir, thrillerów opowiadających o kobietach, zwykle z rodzinnymi relacjami w tle, zyskuje na popularności.

Poznajcie Julię, służącą… diabła

Tym razem, wraz z główną bohaterką, Julią, wkraczamy do domu państwa Borewskich. Julia zawodowo zajmuje się sprzątaniem, a w okazałej willi ma zadbać o porządek. Codzienna, niepozorna sytuacja, która wprowadzi ją do świata, do jakiego na pewno trafić nie planowała.

Dałabym wiele, żeby móc cofnąć czas do dnia, w którym pierwszy raz przestąpiłam próg tego pięknego domu. To właśnie wtedy wznieciłam falę zmian w swoim życiu, która przywiodła mnie do tego cuchnącego śmiercią ogrodu.

Maria to zadbana kobieta po czterdziestce, jej mąż Mikołaj jest wziętym adwokatem. Małżeństwo ma syna, Kacpra. Ten z kolei zajmuje się pisaniem. Julia jest zdziwiona propozycją, aby już pierwszego dnia przeprowadzić się do domu Borewskich. Stanowczo odmawia, ale posadę przyjmuje. Podczas sprzątania poddasza otwiera stojącą tam starą szafę. Jej oczom ukazuje się zadziwiający widok – rząd zakurzonych czarnych sukienek z białymi mankietami.

Gra o wszystko

Przy okazji kolejnej wizyty w domu nowych pracodawców, kobieta traci przytomność. Gdy tylko otwiera oczy, rozpoczyna się koszmar. To czas na nierówną walkę o sprawiedliwość i… własne życie.

Powinnaś mieć się na baczności, bo wkrótce staniesz się zwierzyną łowną. Możesz zaznać cierpienia, o jakim nawet nie śniłaś. Jeśli myślałaś, że to, co cię spotkało, było piekłem, to nie znasz możliwości kryjących się w naszym ponurym świecie. Miej oczy szeroko otwarte, słuch wyczulony, ufaj tylko tym, którzy na to zasługują, i pamiętaj, że spokój, którym teraz się delektujesz, jest pozorny. Droga do wolności to wyboista ścieżka.

Recenzentki nie mają wątpliwości – szykuje się hit

Zaczęły już trafiać do nas pierwsze wiadomości od recenzentek, do których „Służąca” trafiła przedpremierowo. Nie ma tu żadnych wątpliwości – szykuje się hit, być może największy w dotychczasowej karierze autorki. Alicja Sinicka porywa czytelnika w mroczny świat. Uniwersum to jest pełne bólu, strachu i obsesji. Każda decyzja, którą podejmuje nasza bohaterka, ma konsekwencje. Niekiedy bardzo gorzkie…


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*