Wydawnictwo Kobiece

Wiosenne premiery – książki idealne na ten czas!

Wiosna, wiosna… Ręka w górę, która z Was na nią czekała? My byłyśmy już nieco zniecierpliwione! W końcu jest. Słoneczne dni, wyższe temperatury, przyroda budząca się do życia… i najlepsze czytelnicze propozycje od Wydawnictwa Kobiecego. Mamy kilka propozycji, które Was oczarują i sprawią, że jeszcze bardziej wczujecie się w klimat tej najpiękniejszej z pór roku!

Na wstępie warto zauważyć, że to, co czytamy wiosną, jest sprawą indywidualną. Są osoby, które przez cały rok zaczytują się w horrorach lub romansach, są też takie, które niezależnie od aury za oknem spędzają długie godziny przy reportażach. Istnieją jednak takie czytelnicze propozycje, które już samą okładką czy tematyką wprowadzają nas w dobry nastrój i sprawiają, że aż chce się żyć, albo co najmniej czytać. Nasza oferta pęka w szwach, bogata w wartościowe książki, ale specjalnie na potrzeby tego tekstu wybrałyśmy kilka propozycji świetnie wpisujących się – naszym zdaniem – w wiosenną aurę.

Zacznijmy od magicznych klimatów, z których nasze wydawnictwo poniekąd słynie! Współczesne czarownice? Tak, to zdecydowanie o nas. Uwielbiamy życie w zgodzie z naturą i chętnie wprowadzamy odrobinkę magii do codzienności. Dlatego nasza pierwsza wiosenna propozycja to Słowiańska wiedźma!

Dobromiła Agiles w swojej książce dzieli się wiedzą i wskazówkami, dzięki którym możemy poznać świat wierzeń i rytuałów naszych przdokiń. Czyż to nie jest fascynujące? Od wprowadzenia do wicca i rodzimowierstwa, poprzez opisy sabatów, po przepisy, zaklęcia – wszystko to znajdziecie w tej książce. Agiles pisze nawet o słowiańskiej gimnastyce! O tak, to zdecydowanie jest idealny plan na wiosnę.

Słowiańska czarownica – to brzmi jednocześnie nietypowo, a jednak jest tak bliskie każdej z nas. Pozwól jej rozkwitnąć w Tobie, a poczujesz w sobie ogromny dar, bezgraniczną wdzięczność i wielką siłę. Słowiańska wiedźma to wspaniała propozycja zarówno dla wielbicielek naszych magicznych propozycji, jak i dla kobiet, które dotąd nie miały z nimi do czynienia. Premiera już 14 kwietnia.

Tej wiosny mamy także doskonałą propozycję dla wielbicielek twórczości Anny Szczęsnej. Pisarka przez wielu nazywana jest literacką królową ludzkich serc i zdecydowanie nie bez powodu. Nikt tak jak ona nie potrafi wzruszać czytelniczek! Tym razem autorka powraca z nową serią Między stronami życia. 28 kwietnia premierę będzie miała pierwsza jej część – Dziewczyna, która patrzyła w słońce.

Michał Tarkowski to pisarz i autor popularnych horrorów. Właśnie przeprowadził się do nowo zakupionego mieszkania w toruńskiej kamienicy. Przed nim niewielki, ale konieczny remont i bliski termin oddania kolejnej książki. Gdy z pomocą kreatorki przestrzeni przystępuje do renowacji lokum, okazuje się, że tuż naprzeciwko mieszka jego rywalka po piórze, Justyna Różycka. Wprawdzie jej domeną twórczą są romanse, ale blask, jaki roztacza, wyjątkowo ciepłe usposobienie i przede wszystkim liczba sprzedanych egzemplarzy wywołują w nim sprzeczne uczucia. Pewnego dnia w ręce Michała trafia źle zaadresowana paczka z książkami, którą miała otrzymać autorka bestsellerów. Poirytowany, nie ma innego wyjścia i musi  oddać przesyłkę właścicielce. Pierwsze spotkanie otwiera serię kolejnych…

Brzmi jak idealna, lekka propozycja na wiosnę? Zdecydowanie tak. Oj, przy tej książce będzie można się uśmiechnąć i wzruszyć, gwarantujemy!

Z premiery Angst with happy ending ucieszą się przede wszystkim osoby, którym podobało się nasze Hurt/Comfort. Ta niezwykle ważna książka dla młodzieży (i nie tylko!) autorstwa Weroniki Łodygi to coś, z czego jesteśmy szczególnie dumne!

Tym razem poznajemy siedemnastoletniego Aleksandra, którego życie nie jest usłane różami. W domu wciąż brakuje pieniędzy, mama zaharowuje się w kolejnych pracach, a przy jego boku nie ma nawet przyjaciół, którzy mogliby pomóc w odczarowaniu szarej rzeczywistości. Dlatego jest bardzo podekscytowany internetową znajomością z Yuki – czuje, że nareszcie poznał bratnią duszę. Tym większe jest jego rozczarowanie, gdy w realu przyjaciółka okazuje się… niskim chłopcem o nastroszonych ciemnych włosach i wielkich, pełnych lęku brązowych oczach. Jak mógł dać się tak oszukać?!

Anita musi się opiekować czworgiem rodzeństwa i znosić krzyki pijanego ojca. Zawsze może liczyć na sąsiedzką pomoc Aleksa, jednak gdy jest już u kresu sił, nawet jego wsparcie to za mało. Chłopak mimo własnych problemów, które wywołują w nim napady agresji, nie zamierza odpuścić i chce odmienić jej los.

Niech nie zwiedzie Was to, że to nasza oferta z wydawnictwa Young. Weronika Łodyga znów proponuje nam ważną opowieść, z której wiele wyniosą osoby w każdym wieku! Premiera już 5 maja.

Pierwsza część serii Cztery wesela zdecydowanie przypadła Wam do gustu, czas więc na część drugą. Już sama okładka zachęca do sięgnięcia po tę książkę właśnie wiosną!

Adwokatka rozwodowa Blair Hansen jest przekonana, że małżeństwo powinno być oparte na praktyczności, a nie namiętności. Kiedy czeka na własny ślub, niespodziewanie w jej życiu pojawia się Garrett, kolega ze szkoły prawniczej i jednocześnie jedyny facet, którego naprawdę kochała. Dlaczego właśnie teraz, gdy lada moment ma przysiąc innemu, że będzie z nim aż do śmierci?

Garrett Lowry nie może znaleźć kobiety, która pasowałaby do niego prawie tak dobrze, jak ta, którą kochał i stracił. Złamał jej serce, czego zawsze żałował. Po miesiącach prób skontaktowania się z nią, kiedy dziwny zbieg okoliczności znów stawia przed nim Blair, jest jednak przekonany, że to znak i powinni dać swojej miłości drugą szansę. Do szczęśliwego zakończenia pozostaje jeszcze odczepienie jednego wagonu.

Tak pokrótce przedstawia się fabuła książki Stara miłość nie rdzewieje autorstwa Denise Grover Swank. W tej książce zakochają się miłośniczki lekkich historii z odrobiną więcej niż tylko nutka romantyzmu! Premiera 14 kwietnia.

 

Dajcie znać, po którą z naszych nowości sięgniecie tej wiosny!


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*