Wydawnictwo Kobiece

„Wszystkie kłamstwa Adama”

Piękny dom, szczęśliwe małżeństwo. Co kryje się za fasadą idealnego życia? Ta powieść obyczajowa zauroczy Was, wciągnie bez reszty i… pozbawi złudzeń lub napełni nadzieją. Wszystkie kłamstwa Adama wyróżniają się zaskakującym twistem. Fionnuala Kearney zaserwowała nam historię, o której trudno zapomnieć.

 

Beth Hall mieszka w efektownym domu na przedmieściach Londynu. Ta kompozytorka piosenek country i matka 19-letniej Meg dotąd była szczęśliwą mężatką. Wszystko zmieniło się, gdy jej mąż, Adam, wdał się w romans z młodszą kobietą. Namiętna relacja wkrótce wychodzi na jaw i burzy uporządkowaną rodzinną rzeczywistość.

 

Zrozpaczona Beth wyrzuca niewiernego męża z domu i, z pomocą przyjaciółki, próbuje odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Zasięga rady psychoterapeutki, topi smutki w winie, jednocześnie stara się wspierać córkę zdruzgotaną zdradą ojca. Gdy kobieta sądzi, że już nic gorszego nie może jej spotkać, okazuje się, że to dopiero początek. Całe wspólne życie Hallów zbudowane było na kłamstwach, które zabrnęły naprawdę daleko. Za daleko.

 

Fionnuala Kearney, autorka Wszystkich kłamstw Adama, proponuje nam obyczajową historię, która mogła spotkać każdą z nas, dlatego właśnie wydaje się być tak bliska czytelniczce. Oczywiście że zdrada nie zdarza się w każdym małżeństwie, ale badania są bezlitosne – do niewierności przyznaje się ok. 12% osób w naszym kraju. Problem dotyczy więc szerokiego grona. W tej historii jednak zdrada jest tylko jednym z elementów, kluczem, który otwiera drzwi do kolejnych tajemnic. Choć główna bohaterka niekoniecznie chciałaby za te drzwi zaglądać, wir kłamstw wciągnął całą rodzinę bez reszty, zataczając coraz szersze kręgi.

 

Mamy tu do czynienia z literaturą obyczajową na świetnym poziomie. W książce Kearney wątki splatają się ze sobą w zaskakujący sposób, wprawiając czytelnika w zdumienie. Wraz z główną bohaterką mamy okazję odpowiedzieć sobie na ważne pytania o istotę małżeństwa i życia rodzinnego, a także o kobiecą tożsamość. Wszystkie kłamstwa Adama to bez wątpienia świetna czytelnicza propozycja dla osób, które szukają czegoś, co czyta się szybko, ale także chciałyby sięgnąć po książkę skłaniającą do refleksji.

 

Na język polski przełożył Przemysław Hejmej. Premiera już 24 marca.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*