Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

Nasz zespół

Początki Wydawnictwa Kobiecego sięgają 2008 roku. Dzięki zebranemu doświadczeniu i ogromnej pasji do książek w 2015 roku postanowiłyśmy skupić się na szeroko pojętej literaturze kobiecej, a także inspirujących książkach dla czytelników o różnych gustach. Od tamtego czasu pod szyldem Wydawnictwa Kobiecego ukazało się ponad sto tytułów, wiele z nich podbiło polskie listy bestsellerów. Naszym przepisem na sukces jest wydawanie książek, które same chciałybyśmy przeczytać oraz którymi chciałybyśmy obdarować najbliższych. Wydawnictwo Kobiece nie istniałoby również bez męskiego wsparcia. Razem z naszymi doświadczonymi kolegami z branży tworzymy zgrany zespół gotowy na podejmowanie nowych wyzwań i oferowanie polskim czytelnikom tego, co najlepsze.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus

agnieszka.kierus@wydawnictwokobiece.pl

Dyrektor Wydawnicza, sprawczyni wszystkiego i kobieta, która z pasją ogarnia cały babiniec w wydawnictwie (podobno nawet to lubi!). Dzielnie tworzy wizję wydawnictwa, wydającego książki, które chce się czytać, podejmuje odważne decyzje, wyszukuje gorące tytuły do wydania, a przy tym ma ogromne serce i otacza ciepłymi uczuciami cały zespół.


Agnieszka Lipińska-Gryc

redakcja@wydawnictwokobiece.pl

Sekretarz  redakcji, czyli kobieta, która panuje nad tym, żeby wszystkie szalone i kreatywne pomysły zrealizować w odpowiednim terminie i zgodnie z prawem. Nieoceniona w przypominaniu o deadline’ach i wszelkiej pomocy przy doprowadzaniu książki do wydania.


Agata Płatek

agata.platek@wydawnictwokobiece.pl

Dyrektor handlowa, która kocha to, co robi i ma sto jeden pomysłów na minutę. Dba o to, aby nasze wspaniałe wydawnicze nowości były widoczne na każdej księgarnianej półce i pilnuje, aby tego dobra wystarczyło dla wszystkich.


Justyna Wiśniewska

justyna.wisniewska@wydawnictwokobiece.pl

Specjalistka ds. sprzedaży, która dba o to, żebyście znajdowali nasze książki na półkach księgarni. Absolwentka studiów, których nazwy nikt nie jest w stanie powtórzyć. Twierdzi, że jak nic jej w życiu nie wyjdzie, to rzuci wszystko i wyjedzie w Tatry.


Agnieszka Podgrodzka-Kryst

agnieszka.kryst@wydawnictwokobiece.pl

Pani Manager o zniewalającym uśmiechu, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Gdyby świat miał się skończyć, ostatnie chwile spędziłaby w… księgarni. Swoim pozytywnym nastawieniem i szalonymi pomysłami potrafi zarazić każdego.


Aneta Bujno

aneta.bujno@wydawnictwokobiece.pl

Redaktor prowadząca i koordynatorka procesu wydawniczego. Współpracuje z tłumaczami, redaktorami i korektorami, w międzyczasie przygotowując kolejne książki do druku. Jako jedyna w wydawnictwie regularnie podlewa nasze kwiatki.


Ewelina Sokalska

ewelina.sokalska@wydawnictwokobiece.pl

Redaktor prowadząca i koordynatorka procesu wydawniczego, która z nieopisaną gracją przeskakuje przez kolejne strony tekstu, tropiąc błędy i niedociągnięcia. Swoim urokiem rozładowuje największe stresy składacza przy bardziej wymagających książkach, a w wolnych chwilach piecze przepyszne babeczki.


Marta Budnik

marta.budnik@wydawnictwokobiece.pl

Redaktor prowadząca i koordynatorka procesu wydawniczego, fanka biografii i reportaży. Uwielbia odkrywać tajniki zdrowego odżywiania, magiczne działanie ziół i różnych roślin o dziwnych nazwach. Stuprocentowa kociara, która płacze na filmach.


Magdalena Ignaciuk

magdalena.ignaciuk@wydawnictwokobiece.pl

Kierownik działu promocji Wydawnictwa.  Jej konik to literatura piękna oraz powieści, których bohaterami są urocze zwierzątka. Mistrzyni zorganizowania, która potrafi zachować zimną krew, kiedy wokół panuje chaos, i wymyślić coś niebanalnego wtedy, kiedy wszystkim skończyły się już pomysły.


Agata Garbowska

agata.garbowska@wydawnictwokobiece.pl

Specjalistka ds. promocji i  nasza niezastąpiona pani kierownik Facebooka. Wie, co piszczy w social mediach, jak nikt inny wyczuwa trendy w literaturze dla nieco starszej młodzieży, a prywatnie jest mistrzynią dziergania, o którym aktywnie bloguje na jednym z najpopularniejszych polskich blogów DIY.


Małgorzata Święcicka

malgorzata.swiecicka@wydawnictwokobiece.pl

Specjalistka ds. promocji. W wydawnictwie odpowiada za książki o zdrowiu, urodzie i kulinarne. Potrafi żyć jedną książką przez pół roku i stara się zrobić wszystko, żeby grafik nie płakał jak projektuje. W wolnych chwilach rodzi dzieci, kisi marchew i uzupełnia listę 1000 powodów, dla których warto obejrzeć Garden State.


Agata Wołosik-Wysocka

agata.wolosik.wysocka@wydawnictwokobiece.pl

Specjalistka ds. promocji. Głównie interesują ją powieści New Adult oraz najgorętsze książki w naszym wydawnictwie, czyli erotyki i romanse. Zna imiona wszystkich złych i dobrych kochanków naszych książkowych bohaterek, a żadna nowa erotyczna pozycja książkowa nie umknie jej czujnemu radarowi.


Gabriela Owdziej

gabriela.owdziej@wydawnictwokobiece.pl

Pani i Władczyni naszych kanałów społecznościowych i nasza redakcyjna paparazzi. „Siedzi na fejsie” i codziennie raczy nas ciekawymi anegdotami ze świata kultury. W świecie recenzentów czuje się jak ryba w wodzie.


Łukasz Werpachowski

Dyrektor Kreatywny, autor najładniejszych okładek, posiadacz sporego grona fanek jego twórczości i osobowości. Mistrz kreatywnych przeróbek zdjęć współpracowników i geniusz poprawek, które trzeba zrobić na wczoraj. (Najbardziej lubi zmieniać cały tekst w projekcie, który przygotował już w wersji do druku).


Kornelia Tomkiel

Pani Graficzka, specjalistka od banerów i ulotek, której subtelne i eteryczne projekty podbijają serca kobiet. Swoim spokojem i opanowaniem tonuje nasze dzikie natury, tworząc idealny balans dla szalonej energii reszty zespołu, ale i w niej drzemie przebojowa kobieta, która potrafi postawić na swoim.


Monika Poszwa

Jeden z niewielu ścisłych umysłów w naszej ekipie. Potrafi liczyć niczym błyskawica. Mimo że jest otoczona największą liczbą dokumentów, na jej biurku zawsze panuje największy porządek.