Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece - z książką kobiecie do twarzy!

Zespół

AGNIESZKA STANKIEWICZ-small

 

Agnieszka Stankiewicz-Kierus

Pani Prezes, sprawczyni wszystkiego i kobieta, która z pasją ogarnia cały babiniec w wydawnictwie (i podobno to lubi!). Dzielnie tworzy wizję wydawnictwa, wydającego książki, które chce się czytać, podejmuje odważne decyzje, a przy tym ma ogromne serce i otacza ciepłymi uczuciami cały zespół.
O kobiecych książkach potrafi rozmawiać godzinami, podobnie jak o wegetariańskiej kuchni i obłędnych ciastach, którymi lubi się dzielić (a my lubimy jak się dzieli, nasz poziom cukru we krwi też). Nowoczesna mama i cierpliwa żona, a przede wszystkim szalona podróżniczka, która zwiedziła już niemal pół świata i ciągle ma apetyt na więcej.

 

 

 


AGNIESZKALG-small

Agnieszka Lipińska-Gryc

Asystentka redakcji, czyli kobieta, która panuje nad tym, żeby te wszystkie szalone i kreatywne pomysły zrealizować w odpowiednim terminie i zgodnie z prawem. Nieoceniona w przypominaniu o deadline’ach (potrafi to robić tak, że wszyscy to lubią!), pertraktacjach z drukarniami i wszelkiej pomocy przy doprowadzaniu książki do wydania.
Ciepła kobieta, która lubi kobiece powieści, dobrą kawę i ciasto, i zawsze znajdzie dla każdego dobre słowo. Fanka Puszczy Białowieskiej i jednodniowych leśnych mikrowypraw, która na własnych nogach przeszła już całe Podlasie wzdłuż i wszerz.

 

 

 


ANETA-small

Aneta Bujno

Redaktorka, korektorka i koordynatorka procesu wydawniczego. Skrupulatnie śledzi błędy w książkach, przygotowuje je do druku, dzielnie walczy ze skanerem i często można ją znaleźć przy biurku zarzuconym stosem korekt do sprawdzenia. Podobno wykonuje pracę marzeń, bo w pracy czyta książki.
Najczęściej można ją spotkać, kiedy mknie gdzieś na rowerze z ekologicznymi zakupami w koszyku. Kobieta o szerokim uśmiechu, który onieśmiela fotografów, kochająca katowicki Off Festiwal, warsztaty z rękodzieła i kino artystyczne. Podobno przygotowuje domowe nalewki (niepotwierdzona informacja, bo oficjalnej degustacji w redakcji nie było).

 

 

 


MAGDAI-small

Magdalena Ignaciuk

Specjalistka od kreatywnego marketingu i PR-u, kobieta, która o blogerach wie wszystko. W Wydawnictwie Kobiecym dba o estetykę social mediów, „siedzi na fejsie”, mejluje z mediami i dzielnie współpracuje z grafikiem przygotowując kreacje reklamowe i gadżety. Mistrzyni zorganizowania, która potrafi zachować zimną krew, kiedy wokół panuje chaos, i wymyślić coś kreatywnego wtedy, kiedy wszystkim skończyły się już pomysły.
Prywatnie z pasją maluje abstrakcyjne obrazy, zatapia się w dobrych książkach, odpoczywa spacerując po puszczy, testuje przepisy na wszystko, na co nie ma alergii, i plecie wianki wieczorami (nawet zimą).

 

 


JUSTYNA-small

Justyna Wiśniewska

Kojący głos w słuchawce naszego Biura Obsługi Klienta (podobno są tacy, którzy dzwonią do niej bez powodu, tylko po to, żeby usłyszeć jak seksownie wymawia „r”). Kreatywna i lekko zwariowana kobieta zaangażowana w marketing kobiecych książek i ostoja cierpliwości, która stara się dbać o równowagę psychiczną kierownika magazynu, dostarczając mu kolejne zlecenia.
Najbardziej na świecie kocha Ełk i jeziora, kontakt z ludźmi, szalone pomysły i dobre, babskie powieści. W wolnych chwilach studiuje kierunek, którego nazwy nikt nie jest w stanie powtórzyć, pisze o pociągu do Chin i twierdzi, że jak nic jej w życiu nie wyjdzie, to wyjdzie za mąż.

 

 

 


KORNELIAT-small

Kornelia Tomkiel

Pani Graficzka, specjalistka od banerów i ulotek, której subtelne i eteryczne projekty podbijają serca kobiet. Swoim spokojem i opanowaniem tonuje nasze dzikie natury, tworząc idealny balans dla szalonej energii reszty zespołu, ale i w niej drzemie przebojowa kobieta, która potrafi postawić na swoim.
W wolnych chwilach rozczytuje się w XIX-wiecznej literaturze i z zapartym tchem pochłania wszelkie reportaże. Kiedy wraca po długim spacerze do domu słucha dobrej muzyki, miesza i testuje naturalne kremy, balsamy, toniki i ziołowe napary.

 

 

 

 


KLUCZOWE WARTOŚCI

Przyjaźń
Drogie Czytelniczki, jesteśmy zaprzyjaźnionymi ze sobą kobietami, które dzielą ze sobą wszystkie swoje problemy, pragnienia i marzenia. Pragniemy być również Waszymi przyjaciółkami, oferując dzięki naszym publikacjom poradę w trudach dnia codziennego, chwile refleksji i zadumy oraz czas wyjątkowego, niezapomnianego relaksu.

Wspólnota
Jesteśmy zgranym zespołem kobiet tworzącym piękne i mądre książki specjalnie dla Was, Drogie Czytelniczki. Wspierajmy się wzajemnie na każdym kroku. Dołączcie do nas – na pewno nie będziecie tego żałować! Pragniemy motywować Was do działania i sprawiać, aby Wasze życie było coraz cudowniejsze!

Pasja
Wykreowałyśmy unikalną kobiecą przestrzeń, w której każda z nas spełnia się zawodowo, tworząc książki, które bawią, uczą i pomagają. Kochamy to, co robimy, i nie wyobrażamy sobie, byśmy mogły zajmować się czymś innym. Chcemy zarazić Was tą pasją, Drogie Czytelniczki! Razem mamy moc, by zmieniać świat. Wierzymy, że każdej z nas uda się zrealizować swoje marzenia.

Optymizm i pogoda ducha
Każda z nas ma problemy i przeżywa trudniejsze chwile w swoim życiu, nie poddajemy się jednak i z całą mocą idziemy przed siebie! Wierzymy w swój sukces! Wierzymy w to, że pomożecie nam go osiągnąć!

To Wy stanowicie dla nas nieustającą inspirację do działania! Dziękujemy Wam za to z całego serca

RAZEM STWÓRZMY WŁASNY ŚWIAT KOBIET – TAKI, W KTÓRYM PRAGNIEMY ŻYĆ