Wydawnictwo Kobiece

„Bal szalonych kobiet” i „Almond” – premiery MOVY!

Początek jesieni to intensywny czas w naszym imprincie. Wydawnictwo MOVA bez wątpienia odpowiada na potrzeby wymagających czytelników, którzy od literatury oczekują czegoś więcej niż rozrywki. „Almond” i „Bal szalonych kobiet” – na te tytuły zdecydowanie warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie.

Podróż do czasów, w których niemal każdą kobietę można było uznać za szaloną.

Victoria Mas zaprasza czytelników do momentu w historii, o którym wszyscy chcielibyśmy zapomnieć. Nie da się jednak udawać, że tak nie było…

Jest rok 1885, Paryż, połowa Wielkiego Postu. Oto wyjątkowe doroczne wydarzenie. Śmietanka towarzyska i pacjentki szpitala psychiatrycznego Salpêtrière spotykają się na wielkiej maskaradzie. W parach i korowodach tańczą do melodii walców i polek. Wszystko to pod batutą neurologa Jeana-Martina Charcota, gwiazdy francuskiej medycyny, od lat kierującego szpitalem. Szpitalem, w którym diagnozy stawiają wyłącznie mężczyźni, a który kobiety uważają za przedsionek piekła. 
 
Wśród pacjentek szpitala jest Louise, osierocona przez rodziców czternastolatka. Pewnego dnia wujek rzucił ją na łóżko i nie zważając na protesty, rozerwał jej spódnicę. Po kilku atakach paniki dziewczyna trafiła do szpitala jako histeryczka. Dołącza do niej także Eugénie, która jest całkowicie zdrowa poza jedną „przypadłością” – widzi duchy zmarłych. Do szpitala zaciągnął ją siłą ojciec, gdy nieopatrznie przyznała się do swoich zdolności spirytystycznych.
 
Jedynym sposobem, aby wydostać się z Salpêtrière, jest nakłonienie do pomocy oddziałowej pielęgniarek – Geneviève. Bal kostiumowy to niepowtarzalna okazja do ucieczki, jednak aby spełnić marzenia Eugénie o wolności, oddziałowa będzie musiała złamać wszelkie zasady.

„Bal szalonych kobiet” to książka niezwykła, francuski bestseller, który zdobył uznanie krytyków, ale i filmowców. Na Amazon Prime od 17 września możecie obejrzeć serial na podstawie tej historii! A już 29 września książka pojawi się w księgarniach. Warto skorzystać z PRZEDSPRZEDAŻY.

Spotykają się dwa potwory. Jednym z nich jestem ja

Wielbiciele literatury azjatyckiej, którzy być może wcześniej sięgnęli już po naszą „Piekarnię czarodzieja”, także ucieszą się z dnia premier 29 września. „Almonda” po prostu nie można przegapić!

Yunjae od urodzenia nie przejawia żadnych emocji. Cierpi na aleksytymię – zaburzenie, które utrudnia odczuwanie radości, smutku czy strachu. To mniejsza niż przeciętnie liczba neuronów w ciele migdałowatym mózgu skazuje go na ten stan i  społeczną alienację. W szkole Yunjae jest outsiderem, a w domu o tym, że emocje w ogóle istnieją, przypominają mu mama i babcia, rozwieszając karteczki z napisami: „śmiech” lub „płacz”. 

W dniu jego szesnastych urodzin, podczas wspólnego wyjścia do restauracji, mama i babcia stają się ofiarami brutalnego napadu. Świadkiem zdarzenia jest Yunjae, który przygląda się scenie beznamiętnie. Pomoc osamotnionemu chłopakowi ofiarowuje piekarz zwany doktorem Shim, jednak później na drodze Yunjae zjawia się agresywny, nadpobudliwy Gon. 

W odpowiedzi na swoje brutalne ataki na Yunjae’go Gon otrzymuje tylko absolutny spokój. Chłopcy zaczynają ze sobą rozmawiać i okazuje się, że wiele mają sobie do przekazania. Jeden odczuwa aż za dużo, a drugi nie czuje nic. 

Kiedy pewnego razu Gon znajduje się w niebezpieczeństwie, Yunjae  zdobywa się na więcej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. 

Książkę można zamówić TUTAJ.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*