Grupa Wydawnictwo Kobiece
Bestsellery 2023 GWK

Bestsellery 2023 Grupy Wydawnictwo Kobiece

Bestsellery, czyli zestawienie najchętniej wybieranych przez czytelników tytułów Wydanych przez Grupę Wydawnictwo Kobiece w 2023 roku.

Najpopularniejsze książki Wydawnictwa Kobiecego:

 1. “Book Lovers” Emily Henry
  Autorka to trzykrotna zdobywczyni najwyższego miejsca w amerykańskim Goodreads Choice Awards w kategorii “najlepszy romans”. Nie dziwi nas więc wybór naszych czytelników. “Book lovers” to opowieść o Norze i Charliem, którzy kochają książki nie tylko prywatnie, ale są też z nimi związani zawodowo. Oboje są silnymi osobowościami, niosącymi ze sobą bagaż niełatwej przeszłości. Ich relacja pełna jest podszytych poczuciem humoru dialogów, książka skrzy się od ich złośliwych komentarzy. Warto sięgnąć po nią i inne książki autorki!
 2. “Pan Zły Numer” Lynn Painter
  Ta książka to “must read” dla fanek komedii romantycznych i komedii pomyłek. Lynn Painter napisała pełną uroku historię, o tym jak jeden wysłany omyłkowo sms może zmienić życie dwojga ludzi. Historia Olivii i Colina jest sprawnie zarysowana i pełna uroku, a jej bohaterowie dają się lubić. Książka Lynn Painter to wręcz gotowy scenariusz na filmową komedię romantyczną. A nie jest to jedyna jej książka, którą wydaliśmy!
 3. “Zaginione z Willowbrook” Ellen Marie Wiseman
  Trzecie miejsce to historia zupełnie niepodobna do poprzednich. Jest to oparta na faktach powieść opowiadająca o dramacie dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi w Nowym Jorku. Przetrzymywane w tragicznych warunkach, poza zasięgiem wzroku społeczeństwa dzieci, poddawane były eksperymentom medycznym. To, co działo się w Willowbrook jest niewyobrażalne, a słowo “koszmar” w tym wypadku jest zbyt delikatne. Ta książka jest smutna, przerażająca, czyta się ją z zapartym tchem i nie sposób jej odłożyć, podobnie jak innych historii pisanych przez autorkę.

Bestsellery Wydawnictwa MOVA

 1. “Dom po drugiej stronie jeziora” Riley Sager
  Każda książka tego autora to majstersztyk zwrotów akcji i pewnik, że nic nie jest takie, jak się nam wydaje. Sager jest mistrzem budowania napięcia i zrzucania na czytelnika kolejnych bomb, które sprawiają, że jego książki trzeba czytać uważnie, bo wszystko ma znaczenie. Tak jest i z “Domem po drugiej stronie jeziora”. Jego bohaterka Casey przechodzi załamanie po tragicznej śmierci męża i wpada w alkoholizm. Na jakiś czas zostaje “zesłana” do rodzinnego domu. Tam w samotności oddaje się dwóm zajęciom – piciu alkoholu i podglądaniu sąsiadów mieszkających po drugiej stronie jeziora. I to wpędza ją w kłopoty.
 2. “Heaven” Mieko Kawakami
  To wstrząsająca powieść wielokrotnie nagradzanej japońskiej pisarki. Autorka porusza w niej problem szkolnej przemocy, która dotyka dwójkę 14-latków. Prowadzi nas przez ich historię, nie szczędząc drastycznych scen poniżania i brutalności nastolatków. To trudna, ale otwierająca szerzej oczy książka, której wręcz nie da się odłożyć. Mimo, że opisuje japońskie realia, problem przemocy rówieśniczej każdego społeczeństwa.
 3. ”Daleko od Babiej Góry” Irena Małysa
  To trzecia część kryminalnego cyklu, którego bohaterką jest policjantka Baśka Zajda. Opowieść przedstawia dwie perspektywy czasowe. Współczesna dotyczy zabójstw nastolatek, a historyczna porusza mroczną, opartą na faktach historię dotyczącą emigracji. Akcja książki toczy się w śląskich Mysłowicach. Starannie opisane miasto, odgrywa w powieści dużą rolę, łącząc obie historie. Używanie przez autorkę śląskiej gwary w niektórych dialogach sprawia, jakbyśmy sami znaleźli się w tym miejscu.

Najpopularniejsze tytuły Wydawnictwa Young

 1. “Muchomory w cukrze” Marta Bijan
  Połączenie thrillera, horroru i dark academy. To książka dla czytelników lubiących historie trzymające w napięciu. Marta Bijan w opowieści o piątce maturzystów spędzających wakacje na odludziu, porusza m.in. problemy straty bliskiej osoby, urojeń, braku akceptacji, czy młodzieńczych doświadczeń z używkami. Koniec książki zaskakujący.
 2. “Lepiej niż wczoraj” Lynn Painter
  To były okropne walentynki dla Emily i dziewczyna marzy tylko o tym, by wreszcie ten dzień się skończył. Ukrywa się w domu babci z kubełkiem lodów na pocieszenie i zasypia na kanapie. Jednak kiedy się budzi – znowu jest we własnym łóżku i znowu są walentynki. To młodzieżowa wersja “Dnia świstaka”, którą Lynn Painter prowadzi lekko i z właściwym sobie poczucie humoru.
 3. “Wszyscy jesteśmy łotrami” Amanda Foody, Christine Lynn Herman
  To pierwszy tom cyklu Villians, przenoszący czytelnika do mrocznego i intrygującego świata pełnego magii i klątw. Siódemka bohaterów musi wziąć udział w turnieju, w którym wygra tylko jedna osoba. Autorki wykreowały interesujące postaci bohaterów, którzy stają przed trudnymi moralnie wyborami. Drugi tom cyklu również wydany w 2023 roku.

Bestsellery Wydawnictwa Niegrzeczne Książki

 1. “Her soul to take” Harley Laroux
  Pełna naprawdę mocnych wrażeń historia tylko dla dorosłych. Studentka, która prowadzi vloga o zjawiskach paranormalnych, dla podniesienia oglądalności swojego kanału, odprawia rytuał przywołujący demona. Niestety nie zdaje sobie sprawy jak poważne konsekwencje to na nią sprowadzi, kiedy rytuał zadziała. Harley Laroux stworzyła przesiąknięty grozą i erotyzmem dark romans pomiędzy studentką i demonem, przy którym można się zarumienić wiele razy.
 2. “Diabeł z Hollywood” Elizabeth O’Roark
  To historia chirurga plastycznego Hayesa i zatrudnionej przez niego tymczasowej asystentki Natalie. Dziewczyna ma o nim wyrobione zdanie na podstawie tego, co mówią i piszą o nim inni i ma go za nadętego bufona. Jednak lekarz bardzo dobrze płaci, w dodatku jest przystojny. Okazuje się, że “diabeł” ukrywa się za maską arogancji, a w środku ma ogromne serce, które zostało złamane dekadę wcześniej.
 3. “Projekt: szef” Vi Keeland
  Kolejny romans autorki z pierwszych miejsc list bestsellerów New York Timesa, Wall Street Journal i USA Today. “Projekt: szef” to historia pogodnej Evie i gburowatego Merricka. On zatrudnia ją licząc na jej porażkę, ona stawia sobie za punkt honoru udowodnienie, że szef się myli. Dialogi bohaterowów pełne są docipnych potyczek słownych i wzajemnego dogryzania. Jednak nie jest to zwykły biurowy romans, bo autorka w ciekawy sposób wprowadziła wątek przeszłości bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z nią i przepracować ją, by znowu zaufać innym.

Bestsellery Wydawnictwa Świetlik

 1. “Zaklinaczka burz” Sophie Anderson
  To baśniowa opowieść o Morowii – wyspie w kształcie pękniętego serca, którą zamieszkują ludzie i magiczne, ptakopodobne istoty – alkonosty. Po morskiej tragedii, o którą obwiniono alkonosty – istoty zostały wygnane na Bagna, zakazano też używania magii. Główna bohaterka baśni nastoletnia ptakopodobna Makolągwa wyrusza z przyjaciółmi na wyprawę, wierząc że wpłynie to na pogodzenie obu gatunków.
  Styl Sophie Anderson to zawsze piękny język i interesujący bohaterowie. “Zaklinaczka burz” to wprawdzie książka dla młodszego czytelnika, ale dotarły do nas sygnały, że czytają ją całe rodziny, bo tak podoba się im wykreowany przez autorkę świat.
 2. “Opowieść z Zielonej Rzeki” Holly Webb
  To książka dla nieco starszych czytelników, która opowiada o codziennym życiu bobrów i wydr. Główna bohaterka – Satynka została wychowana przez bobry i całe życie odczuwa swoją inność, bo większość stada jej nie akceptuje. Pewnego dnia wybiera się w podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości. Holly Webb pisząc opowieść o zwierzętach i naturze, pokazuje dzieciom siłę przyjaźni, odwagi i siły, która może odmienić bieg wydarzeń.
 3. “Wróżkowy ogród” Georgia Buckthorn
  Ta książka to opowieść o Mimi, która chciała stworzyć w ogrodzie miejsce, w którym mieszkają wróżki. Dbała więc o każdy jego centymetr, doprowadzając do nieskazitelnego wyglądu – bez chwastów i szkodników, za to z równo przystrzyżonym trawnikiem. Mimo wysiłków dziewczynki – wróżki się nie pokazywały. Książka w uroczy sposób daje odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało. Pokazuje najmłodszym potrzeby natury oraz sposób na szanowanie jej w każdej postaci.
Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Wydarzenia