Wydawnictwo Kobiece

„Bibliotekarka z Saint-Malo”- powrót Maria Escobara!

Pamiętacie wzruszającą Kołysankę z Auschwitz? Ta książka podbiła serca polskich czytelniczek i stała się bestsellerem Empiku. Mario Escobar powraca z nową wydawniczą propozycją, przy której znów będzie można uronić łzę. Bibliotekarka z Saint-Malo będzie miała premierę już 14 kwietnia.

To prawdziwa gratka dla wrażliwych czytelniczek, które uwielbiają pełne uroku historie niepozbawione smutku, ale też refleksji. Mario Escobar doskonale wie, jak poruszyć serca!

Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył na front. Nie mija wiele czasu, kiedy kobieta staje w obliczu kolejnego dramatu. Latem 1940 roku do Saint-Malo wkraczają wojska niemieckie, a ich brutalne prześladowania mają dotyczyć także biblioteki, w której pracuje Jocelyn. Niemiecki kapitan Hermann von Choltiz otrzymuje odgórny nakaz zniszczenia wszelkich wywrotowych książek w Saint-Malo. Utrudnia to fakt, że jest on wielkim miłośnikiem literatury ze słabością do wspaniałej bibliotecznej kolekcji Jocelyn. Między tą dwójką nawiązuje się zupełnie nierealna przyjaźń. Książki ich łączą, jednak wojna dzieli.

Swoje przeżycia Jocelyn opisuje w liście do słynnego pisarza Marcela Zoli, którego książki zajmują szczególne miejsce w jej sercu i księgozbiorze. Rozpoczyna przepiękną korespondencję o przepełnionym tragicznym szaleństwem świecie, w którym zmuszona jest żyć, ale w którym miłość jest w stanie pokonać nawet wojnę.

Mamy dla Was film, w którym sam autor opowiada o swojej książce!

Czy Bibliotekarka z Saint-Malo powtórzy sukces poprzednich powieści Escobara? My nie mamy co do tego wątpliwości. Premiera już jutro!


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*