Wydawnictwo Kobiece

BOGINI INACZEJ

Fenomen poradników nie wziął się znikąd. Lubimy poszukiwać wskazówek u autorytetów z konkretnej dziedziny, uczyć się na błędach i doświadczeniach, zarówno własnych jak i cudzych oraz zgłębiać przeróżne źródła inspiracji. Ostatnio miałam nieodparte wrażenie, że na rynkach wydawniczych wystąpiło niepożądane zjawisko nadmiaru poradników. Ciągle ktoś coś nam doradza, opowiada arcymądrymi słowami co jest najważniejsze i mówi nam co mamy robić. Najlepiej jeśli jest to inteligentnie wyglądająca osoba w okularach, bo to nieźle wygląda na okładce, czyż nie? Dużo, dużo, za dużo!

Poradnik potrzebował nowego wymiaru. Czegoś innego, może bardziej osobistego, oryginalnego. Moje serce skradła „Współczesna bogini”. Przede wszystkim to nie jest typowy poradnik tylko fascynująca biografia kobiety, która nigdy nie stoi w miejscu. Misja pomocy jest naturalnie wpisana w życie Roxany Bowgen, czyli autorki tej książki… I ta jej ciekawość świata! Czegóż ona nie robiła… Trudziła się handlem, obracała nieruchomościami i, co więcej, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. To, co mnie urzeka to fakt, że książkę „zbudowała” na fundamencie własnych doświadczeń, a nie suchych badań naukowych. Każda z nas kocha autentyczność! 

Roxana pod koniec każdego rozdziału zadaje szereg pytań – musisz pamiętać, że moment przeznaczony na autorefleksję nigdy nie jest czasem zmarnowanym. Rozważając różne kwestie i myśląc nad pozornie nierozwiązywalnymi dylematami, pokazujesz, że jesteś otwarta na możliwość dialogu – również sama ze sobą. Natomiast odpowiadając na pytania, które zadajesz sama SOBIE, sięgasz do własnego wnętrza i uczysz się stawiać sobie cele. To działa i ułatwia planowanie, rozwijanie ambicji i realizowanie marzeń – przekonaj się sama! Bądź współczesną boginią! Co to znaczy?

B ądź sobą – brzmi banalnie, ale cokolwiek robisz, myśl: „Czy to jestem ja? Czy to w moim stylu? Czy w tym momencie dobrze czuję się sama ze sobą?”
O twieraj się na dialog – również sama ze sobą! Nie martw się, autorefleksja to nie choroba 
G niewaj się, kiedy musisz! Śmiej, kiedy chcesz! Zero tłumienia emocji w sobie, swoboda przede wszystkim!
I nstynkt podpowiada Ci, że masz do czegoś talent? Brnij w to! Odkrywaj swój potencjał!
N igdy nie poddawaj się dlatego, że ktoś Ci powiedział, że coś jest nie tak. Tacy ludzie zawsze się znajdą – ufaj swojemu wnętrzu. 
I ntuicja. Ona istnieje. Nie na darmo najbardziej znane jest pojęcie tej kobiecej . Słuchaj swojego wewnętrznego głosu.

Stymulująca i nieszablonowa mieszanka biografii i poradnika buduje motywacyjne przesłanie. Współczesna bogini wychodzi na światło dzienne już w październiku. Przeczytaj i powiedz sama, co o tym myślisz.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*