Wydawnictwo Kobiece

Co robi kobieta sukcesu?

Chciałybyście rozkręcić swoją karierę zawodową? A może mimo upartego dążenia do celu nie możecie go osiągnąć i nie wiecie, co robicie źle? Oto kilka wskazówek, jaka jest kobieta sukcesu (nawet jeśli jest on dopiero w drodze).

Kobieta sukcesu jest zawsze po jasnej stronie mocy

We wszystkim doszukuj się tylko pozytywnych aspektów. Każda sytuacja ma jakąś wartość, każdy problem da się rozwiązać, wystarczy w to mocno uwierzyć i nie dać się ponieść negatywnym emocjom. Wyprostuj się i unieś głowę wyżej – taka postawa dodaje dużo pewności siebie i pomaga zmierzyć się nawet z największymi wyzwaniami. Poza tym twój optymizm może udzielić również innym, którzy tego potrzebują.

Kobieta sukcesu unika wykrzykników

Twoje opanowanie może być widoczne nawet w mailu czy w SMS-ie. Wystarczy, że będziesz unikać wstawiania wykrzykników, które sugerują nadmierną ekscytację, a często mogą zostać odebrane nawet jako przejaw złości. Zatem od dziś ten znak interpunkcyjny przestaje dla ciebie istnieć. Koniec. Kropka.

Kobieta sukcesu uważa na ton głosu

Czy zwracasz uwagę na tonację swojego głosu? Myślisz, że to nie ma większego znaczenia? Tak? Wiesz, że się mylisz? Czy wiesz, jak irytująca jest tonacja głosu za każdym razem sugerująca pytanie?

Kobieta sukcesu nie nosi trampek

Ubieraj się zawsze elegancko, prosto i schludnie. Zwracaj uwagę na kolorystykę, Na pewno świetnie prezentujesz się w dżinsach i trampkach, ale co, jeśli to akurat dzisiaj wypadnie ważne spotkanie, które będzie miało wpływ na twoją karierę? Lepiej być przygotowaną na wszystko.

Kobieta sukcesu podróżuje i zwiedza

Wiadomo, że podróże kształcą, a przy okazji dają wiele radości. Jeśli masz taką możliwość, odwiedź inne państwo, bądź ciekawa, eksploruj świat. Jeśli nie możesz sobie aktualnie na to pozwolić, zadbaj o niedzielne wypady za miasto, sprawdzaj, co ciekawego jest w twojej okolicy. Takie wycieczki nie tylko rozwijają, ale też są świetnym tematów do rozmów podczas spotkań.

Kobieta sukcesu czyta

Zawsze miej ze sobą książkę. Codziennie poświęć czytaniu choćby pół godziny. Poćwiczysz koncentrację i skupienie, pobudzisz kreatywność i poszerzysz swoje słownictwo. Kiedy inni zauważają, że używasz ładnie ułożonych zdań i bogatego słownictwa, od razu traktują cię poważniej i z szacunkiem. 

Oczywiście najlepiej uczyć się od najlepszych, czyli od tych, którzy odnieśli ogromny sukces i przetarli już wszelkie szlaki. Taką osobą jest Dana Perino – była rzeczniczka prasowa Białego Domu i prezydenta G. W. Busha. W książce Dobre wieści Dana opowiada swoją historię i udziela cennych wskazówek wszystkim, którzy oczekują od siebie i od życia czegoś więcej niż rutyna.

Dobre_wiesci_front_72dpi

Książka „Dobre wieści” ukazała się nakładem Wydawnictwo Kobiecego >>SPRAWDŹ

 

Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*