Grupa Wydawnictwo Kobiece
Niegrzeczne Książki

Dlaczego ludzie czytają romanse

Romans, zwany też powieścią obyczajową lub literaturą kobiecą, to najczęściej wybierany przez współczesne kobiety gatunek literacki. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Romansy to jedne z nielicznych książek, które wzbudzają w czytelniczkach dużo pozytywnych emocji. Awanturniczo-miłosna tematyka, zawikłane sytuacje i intrygi to klucz do historii, która wciąga i skutecznie odrywa od rzeczywistości, pozwalając na pełny wypoczynek od stresu dnia codziennego. Dlaczego jeszcze takie książki cieszą się dużą popularnością wśród (głównie) czytelniczek?

  1. Pozytywne przyciąganie psychologowie potwierdzają fakt, że pozytywne myślenie i wizualizacja mają ogromny wpływ na naszą egzystencję. Jeśli chcesz, aby w twoim życiu wydarzyło się coś szczególnego, musisz często o tym myśleć. Jeśli aktualnie poszukujesz miłości, to romans idealnie sprawdza się, by w przyjemny i pozytywny sposób urzeczywistniać swoje marzenia.
  2. Miłosne wskazówki – często historia zawarta w romansie staje się inspiracją w życiu codziennym. Nawet z tych najbardziej nieprawdopodobnych, książkowych scenariuszy każdy znajdzie drogowskaz, jak wnieść do związku więcej namiętności i romantyzmu.
  3. Doświadczenie – w obecnych czasach, kiedy coraz rzadziej wyglądamy poza ekrany smartfonów czy laptopów, za to spędzamy nadgodziny w pracy, książki są idealnymi nauczycielami życia. Powieści miłosne, nierzadko bezpodstawnie lekceważone za błahość tematu, są fantastycznym przewodnikiem. To one przypominają, że w życiu, oprócz pogoni za pieniądzem, są ważniejsze wartości, takie jak przyjaźń, rodzina czy miłość.
  4. Impuls – losy bohaterów mogą zmotywować do działania. Może po przeczytaniu romansu dostrzeżesz pewne podobieństwa w swoim życiu? Być może miłosna historia stanie się impulsem do zmiany i podsunie rozwiązanie obecnego problemu, na które wcześniej byś nie wpadła?

Jeśli więc jesteś obecnie na etapie poszukiwania miłości, nie wahaj się. W Wydawnictwie Kobiecym, a także w imprincie Papierowe Serca (dawniej Niegrzeczne Książki) znajdziesz wiele interesujących historii.

Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]