Wydawnictwo Kobiece

DOM BEZ OKIEN – OPOWIEŚĆ BEZ TABU

Nadia Hashimi to jedna z grona naszych ukochanych, ambitnych i piekielnie zdolnych autorek. Z niemałą przyjemnością wydałyśmy zarówno Afgańską perłę, jak i Kiedy księżyc jest nisko. Obie powieści zebrały fantastyczne recenzje. Chociaż trudne, to ważne, ciekawe i dobre.

Kiedy kończy się obie powieści, czuje się niedosyt. Na całe szczęście w maju to się zmieni… Nie wahajcie się i sięgnijcie po nową powieść Nadii Hashimi – nie będziecie żałować.

Im więcej autorka pisze, tym jej styl staje się barwniejszy, a talent do zajmowania uwagi czytelnika zdaje się powiększać.

Oto zarys fabuły:

Ziba od lat prowadzi życie kochającej żony, cierpliwej matki i spokojnej mieszkanki wsi, lecz los okrutnie kpi z jej statecznej sytuacji. Mąż kobiety, Kamal zostaje zamordowany i znaleziony na ich podwórzu. Ziba jest w ogromnym szoku, więc nie potrafi wyjaśnić, co robiła w momencie zabójstwa. Dzieci zarzekają się, że ich matka nigdy w życiu nie dopuściłaby się takiego czynu. Jednak członkowie rodziny Kamala są przekonani o jej winie i domagają się sprawiedliwości, w wyniku czego Ziba trafia do aresztu dla kobiet.

Sylwetki głównych bohaterów rozwijają się stopniowo, ale z niezwykłym wyczuciem i klasą. Doświadczenia Ziby w doskonały sposób pokazują jak wygląda rzeczywistość afgańskich kobiet oskarżonych o przejawy niemoralności.

To głęboko wzruszająca historia o tym, co w tamtejszych realiach oznacza bycie córką, matką, siostrą, przyjaciółką – po prostu… kobietą. Pięknie ukazana jest walka o odrobinę godności w, niestety – stale aktualnej – rzeczywistości. Dom bez okien to idealna powieść dla kobiet, które pielęgnują swoją wrażliwość i nie pozostają obojętne na ciężki los innych.

Książka z kategorii must read. Pozostanie z Wami na długo. Czasem jakiś motyw albo trudny rozdział nawiedza człowieka w nocy, kiedy nie może zasnąć, uświadamiając mu jaki jest szczęśliwy. Wszak żyjemy w cywilizowanym społeczeństwie i chociaż czasami sytuacja społeczna czy polityczna nam nie odpowiada, nikt nie każe nas za to, kim jesteśmy.

Tragiczne doświadczenia nie ujmują powieści doprawdy frapującej i po prostu ciekawej treści. Chociaż porusza, głęboko intryguje. Polecamy każdej świadomej swojej godności kobiecie, która nie chce być obojętna na okrutną prawdę, która nawet teraz trwa i ma miejsce gdzieś na świecie.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*