Grupa Wydawnictwo Kobiece
Ksiażka, czytranie

Dużym Drukiem – książki dla osób gorzej widzących

Seria Dużym Drukiem to cykl, który powstał z myślą o fanach literatury, mających trudności z czytaniem książek w tradycyjnym formacie. Wydania, które ukazują się w ramach cyklu Dużym Drukiem, są specjalnie przygotowywane pod kątem czytelników gorzej widzących. Chodzi zarówno o osoby niedowidzące, jak i np. osoby starsze, u których z racji wieku pojawiły się problemy ze wzrokiem. To rozwiązanie dla tych, którzy mimo gorszego widzenia nie chcą rezygnować ze swojej pasji.

Choć przeznaczona dla osób z trudnościami, seria jest polecana również wszystkim, którzy mają w pełni zdrowe oczy. Powiększona, niespotykana w innych wydaniach, bardzo czytelna czcionka i papier w stonowanym, kremowym kolorze zapewniają bowiem duży komfort czytania. Sprawiają też, że oczy nie męczą się tak szybko, jak przy małym czarnym druku umieszczonym na śnieżnobiałych kartkach.

Warto również zaznaczyć, że książki z serii Dużym Drukiem mają powiększony format. Jednak rozmiar ten nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Wręcz przeciwnie, tomy są bardzo poręczne i przyjemnie trzyma się je w dłoniach podczas lektury. To sprawia, że publikacje z cyklu Dużym Drukiem są przyjazne dla oczu oraz gwarantują pełną wygodę podczas literackich podróży po światach wykreowanych przez pisarzy.

Celem wydawcy jest zapewnienie osobom niedowidzącym i starszym dostępu do jak największej liczby książek z różnych kategorii tematycznych. Zależy mu, by każdy czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego w ramach cyklu pojawiają się tytuły zarówno polskich, jaki i zagranicznych autorów piszących w wielu gatunkach. Na liście znajduje się cały wachlarz propozycji – od powieści obyczajowych przez literaturę historyczną aż po kryminały i thrillery psychologiczne.

Z książkami, które do tej pory ukazały się w serii Dużym Drukiem można zapoznać się tutaj.

Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]