Wydawnictwo Kobiece

„Genialny leń” – naucz się odpuszczać!

Sztuka odpuszczania – czy już ją opanowałaś? Ta książka może pomóc Ci zwolnić i cieszyć się życiem!

Żyjemy coraz szybciej i intensywniej, coraz więcej spraw codziennie domaga się naszej uwagi. Żonglujemy pracą zawodową i obowiązkami rodzinnymi, staramy się zachować odrobinę czasu dla siebie. I jeszcze ta presja, aby robić wszystko perfekcyjnie, bo jednej i drugiej celebrytce to się udaje… Pora powiedzieć sobie: stop! Jeżeli czujesz, że potrzebujesz odpuścić, mamy dla Ciebie propozycję. Zdecydowanie powinnaś sięgnąć po książkę Genialny leń.

Kendra Adachi znalazła sposób, jak za pomocą kilku prostych zasad ułatwić sobie życie i wrócić do równowagi. Odnajdź w sobie genialnego lenia – dowiedz się, jak robić tylko to, co dla ciebie ważne, a resztę pomijać bez wyrzutów sumienia. Poniżej kilka cytatów z książki:

  • Oto twoja nowa mantra: bądź geniuszem, kiedy zajmujesz się rzeczami, które są dla ciebie ważne, i leniem w stosunku do tych, które dla ciebie nie mają znaczenia.
  • Nie znam cię osobiście, ale wiem jedno: zależy ci na życiu wypełnionym sensem. Wszystkim nam na tym zależy, to część bycia człowiekiem. Ale w naszej kulturze szybkich rozwiązań i skrótów myślenie, że cel jest łatwy do osiągnięcia, jest czymś naturalnym. Nie sposób jednak mieć sensownego życia na skróty. Nie wybierasz między byciem geniuszem a byciem leniem; zamiast tego jesteś genialnym leniem.
  • W końcu zrozumiałam, o co naprawdę chodzi w przyjaźni – liczy się uczciwość, wrażliwość i zacieśnianie więzi mimo konfliktów. Uczę się dbać o te rzeczy i pielęgnować przyjaźnie, które wydobywają ze mnie lepszą wersję mnie samej. Bycie kochaną za to, kim jestem, i kochanie innych w ten sam sposób jest dla mnie nowym podejściem do przyjaźni i nigdy nie zmienię tego podejścia. Doskonale się teraz czuję.
  • Twoje codzienne zajęcia wcale nie muszą być pierwotną przyczyną odczuwanego przez ciebie stresu; są nią niemal zawsze próby usilnego dopasowywania się do obrazu tego, kim według ciebie powinnaś być, a nie jesteś. Całe dnie spędzasz na działaniu, zarządzaniu i zadręczaniu się myślami, co sprawia, że w tym całym szaleństwie szybko zapominasz o tym, kim jesteś. Potrzebujesz regularnie przypominać sobie, kim jesteś, i odpoczywać zgodnie ze swoją tożsamością. 

Książkę można zamówić TUTAJ.

 

 


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*