Grupa Wydawnictwo Kobiece

Malowanie brzegów książek DIY – integracja działu promocji

Dział promocji Grupy Wydawnictwo Kobiece pracuje w różnych miejscach Polski. Na co dzień zespół jest w stałym kontakcie na komunikatorze. Tam ustala wszelkie szczegóły dotyczące zadań, ale spotkania „w realu” to rzadkość.

Najczęściej spotkania odbywają się podczas targów, jednak nie uczestniczy w nich cały zespół, dodatkowo wtedy wszyscy są ogromnie zajęci.

Grupa Wydawnictwo Kobiece stawia na zgrany zespół. Podczas jednego ze spotkań całego działu promocji w warszawskim biurze znalazł się czas na działania kreatywne. Było to wspólne malowanie brzegów książek. Ozdabianie krawędzi książek na rynku wydawniczym jest znane od dawna. Kiedyś zabezpieczano w ten sposób egzemplarze przed kurzem, a niektóre cenne dzieła miały nawet srebrzone czy złocone brzegi. Również w Wydawnictwie Kobiecym są dostępne tytuły, z ozdobnymi brzegami.

Jednak coraz popularniejsze staje się samodzielne malowanie brzegów książek przez ich właścicieli. To powoduje, że dany egzemplarz jest unikalny i wyjątkowy. Dział promocji Grupy Wydawnictwo Kobiece to zespół kreatywnych osób, do tego kochających pięknie wydane książki. Chętnie podjął się własnoręcznego malowania brzegów książek. Na zdjęciach widać efekty:

Malowanie brzegów książek – jak to zrobić

Okładki trzeba zabezpieczyć taśmą malarską. Później trzeba położyć na książkę coś ciężkiego. Następnie używając farby wodnych lub akrylowych, malujemy brzegi – najlepiej pędzelkiem w formie gąbeczki. Bardzo ważne jest, aby nakładać cienką warstwę farby i pozwolić na wyschnięcie jednej warstwy, nim położymy kolejną. Następnie książkę – wciąż z obciążeniem – pozostawiamy do wyschnięcia. Po wszystkim należy delikatnie rozdzielić kartki.

Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]