Wydawnictwo Kobiece

Jak to jest jeść, spać i robić pranie w kosmosie?

Czy zerkając w nocne niebo, zastanawialiście się kiedyś, czy z kosmosu da się wstawiać posty na Facebooka?

 

Przeczytaj książkę prawdziwego astronauty!

Zamów >>> TUTAJ!

Skąd wiadomo, że ludzkie serce bije tam inaczej niż na Ziemi?

Dlaczego człowiek w kosmosie staje się wyższy niż na naszej planecie?

To tylko kilka z setki pytań, na które w swojej najnowszej książce odpowiada Tim Peake – brytyjski pilot i astronauta, który dotarł na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jego niesamowity poradnik „Zapytaj astronautę” pełen jest błyskotliwego humoru, a przy tym naprawdę wiele można się z niego nauczyć. Jeśli lubisz poznawać tajniki życia badaczy kosmosu oraz niesamowite ciekawostki popularnonaukowe, ta książka jest dla ciebie. Przystępna forma pytań i odpowiedzi zainspirowała już tysiące czytelników na całym świecie do spełniania swoich marzeń.

Jak powstała książka?

Kiedy Tim Peake powrócił z półrocznej misji kosmicznej, internauci z całego świata zadawali mu pytania z hashtagiem #askanastronaut. Tak właśnie powstał ten nieziemski poradnik, który przystępnym językiem opowiada o pracy badaczy kosmosu, zagadnieniach z zakresu fizyki oraz ciekawych faktach popularnonaukowych.

Dlaczego książka brytyjskiego astronauty sprawiła, że tysiące ludzi uwierzyło, że też może spełniać swoje marzenia? Bo droga do gwiazd Tima Peake’a również była bardzo długa – a udało mu się ją pokonać dzięki wielkiej determinacji i nieustannym doskonaleniu samego siebie. Aby dotrzeć na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pokonał 9 tysięcy innych kandydatów. Udało mu się przemierzyć aż 125 milionów kilometrów. Ziemię okrążył 3 tysiące razy. Zapytany, jak zdołał to osiągnąć, odpowiedział: „Wystarczy marzyć”.

Zapytaj astronautę - Tim Peake

Zamów >>> TUTAJ!

Czy wiesz, że…

Tradycją, którą członkowie załogi astronautów zachowują przed startem w kosmos, jest: położenie monety na torach, aby rozgniótł ją na szczęście pociąg wiozący rakietę Sojuz, ostrzyżenie włosów dwa dni przed startem oraz obejrzenie filmu Białe słońce pustyni z 1969 roku w noc poprzedzającą start załogi w kosmos?


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*