Wydawnictwo Kobiece

Jak przygotować dom przed narodzinami maluszka? Porady od Alicii Silverstone

Przyjście na świat długo oczekiwanego maleństwa to najwspanialsza chwila w życiu. Aby móc cieszyć się nią w pełni i bez żadnych przeszkód, bardzo ważne jest, byś odpowiednio przygotowała do tego nie tylko siebie i męża, ale również dom. Istnieje kilka prostych czynności, dzięki którym uwijesz przytulne, rodzinne gniazdko.

Oczyszczenie – nowy członek rodziny to idealny moment na to, by zabrać się do generalnego sprzątania. Wyrzuć wszystkie zbędne i  nieużyteczne przedmioty, na których od lat gromadził się tylko kurz. Jeśli to możliwe, wymień stare, zatęchłe dywany, ręczniki, zasłony czy firanki, a zamiast nich wstaw świeże. To takie wiosenne porządki, oczyszczenie. Dzięki temu unikniesz niezdrowego kurzu i brudu, który gromadził się przez lata i miałby fatalny wpływ na zdrowie maluszka.

Remont – z generalnymi zmianami należy się wstrzymać. Malowanie ścian, skrobanie farby czy rozbijanie ścian – wszystko to może doprowadzić do uwalniania się niebezpiecznych, szkodliwych związków, które szkodzą tobie i twojemu dziecku. Pamiętaj, że płód jest znacznie wrażliwszy na działanie substancji chemicznych niż dorosły człowiek.

Fajna_mamaWietrzenie – zaskakująco prosta czynność? Tak! Okazuje się, że w swojej prostocie jest niezwykle skuteczna i przynosi wiele korzyści. Wywietrz dokładnie całe mieszkanie/dom i powtarzaj tę czynność co jakiś czas. Pościel, poduszki, wszelkie narzuty na fotele czy na kanapę wywieś w słoneczny dzień na balkon i pozwól im przesiąknąć świeżym powietrzem. Pozbędziesz się dzięki temu alergenów i wszelkich zanieczyszczeń powietrza.

            Możesz być pewna, że te proste czynności pomogą ci stworzyć przyjazny, ciepły dom, w którym twoje maleństwo będzie czuło się znakomicie.

Więcej praktycznych porad dotyczących naturalnego macierzyństwa odnajdziesz w fenomenalnym poradniku autorstwa słynnej Alicii Silverstone „Fajna mama”!


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*