Wydawnictwo Kobiece

KSIĄŻKI NA JESIEŃ

DALILA, Jason Donald

Opowieść o kobiecie, która zbiegła z Kenii, aby odnaleźć swój azyl. W Londynie, do którego się udała w poszukiwaniu spokoju, spotka ludzi o różnych intencjach. Niektórzy oferują jej współczucie i pomoc, inni… wrogość i niebezpieczeństwo. Fenomenalna opowieść o imigracji i skrajnych wymiarach człowieczeństwa.

 

A Ty? Jakie masz podejście do uchodźców? Czy starałaś się ich zrozumieć jako ludzi łaknących bezpieczeństwa czy może od razu odrzucałaś możliwość ich przemieszczania się za granice kraju? Przeczytaj i pokochaj tę powieść, która uczy sięgać wyższego wymiaru empatii. Tak zwanego człowieczeństwa. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Nie mamy prawa wartościować naszego bezpieczeństwa i decydować o warunkach bytowych nieszczęśliwych osób potrzebujących rozpaczliwie pomocy.

 

ŚLAD PO ZŁAMANYCH SKRZYDŁACH, Sejal Badani

Kiedy ojciec trzech Hindusek, Brent zapada w śpiączkę, wszystkie spotykają się po latach. Dramatyczne wydarzenie wyzwala skrywane traumy i sekrety rodzinne. Ojciec w przeszłości dopuścił się wobec nich okrutnej przemocy. Czy będą zdolne skonfrontować się z uśpionymi, mrocznymi instynktami?

Rodzina – ognisko domowe, postrzegana jest nie tylko jako komórka społeczeństwa, ale przede wszystkim środowisko miłości, opieki, bezinteresownego wparcia i wzajemnego szacunku. To rodzina daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i bezgranicznego zaufania, a uczucia i relacje panujące w domu rodzinnym mają nieodzowny wpływ na funkcjonowanie każdego z nas w przyszłości. Jednak nie zawsze hierarchia wartości zostaje zachowana. Przemoc w rodzinie nadal stanowi problem wstydliwy i nad wyraz często skrywany. Ta książka odsłania traumy i bolesne przeżywa, pokazując wyzwalającą moc powiedzenia prawdy. Może ciebie do czegoś zainspiruje? Może cierpisz? Albo wiesz więcej niż inni, tylko się boisz.

LAB GIRL, Hope Jahren

Najlepsza książka 2016 roku według zachodnich mediów! Bestsellerowa autobiografia Hope Jahren – kobiety, która poświęciła się studiowaniu świata roślin, gleb i nasion. Słynna badaczka opowiada o ekscytujących odkryciach, nieuchronnych rozczarowaniach, wielkich triumfach i fascynacji światem przyrody.

Skup się. Czy kiedykolwiek zastanawiasz się nad biologią? Nad anatomią niepozornego liścia czy tym dlaczego niektóre źdźbła są smuklejsze od innych? Czy obchodzi cię natura, która jest matką nas wszystkich? Powinna. Hope, słynna kobieta naukowiec, z poczuciem misji i pasji badała świat eko, a my mamy szczęście dostać zapis jej spostrzeżeń we własne ręce. Dowiedz się prawdy o przyrodzie, a w konsekwencji… o sobie samej.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*