Grupa Wydawnictwo Kobiece
Pride Month

Książki na Pride Month

Czym jest Pride Month

Pride Month to czas, kiedy społeczność LGBTQIA+ świętuje swoją różnorodność i walczy o swoje prawa. W czerwcu na całym świecie odbywają się różne tęczowe inicjatywy, mające na celu zwiększenie widoczności i akceptacji osób nieheteronormatywnych. Niektóre z nich to: festiwale kultury i sztuki, marsze i parady solidarności, koncerty i występy artystyczne, prelekcje i warsztaty edukacyjne. Pride Month to okazja do wyrażenia siebie, poznania innych i wspólnego działania na rzecz równości.

Grupa Wydawnictwo Kobiece wspiera osoby nieheteronormatywne publikując książki, które zapraszają do odkrywania i celebrowania różnorodności.

Książki w sam raz na Pride Month – z motywem LGBTQ+  

Hurt/Comfort – Weronika Łodyga

W książce poznajemy losy dwóch chłopców z klas maturalnych – Artura i Janka. Pierwszy nie ma pojęcia, jak poradzi sobie w życiu, a sama myśl o zbliżającym się egzaminie dojrzałości przeraża go. W dodatku trudno mu wytrzymać w domu, z emocjonalnie zdystansowanym ojcem. Janek natomiast dobrze wie, czego chce. Brata, który nie ignoruje jego istnienia, mniej żenujących rodziców, a także youtuberów, którzy wrzucają filmiki regularnie i zawsze na czas. I mniej zmechaconych swetrów, tak przy okazji. Przede wszystkim chciałby jednak zwrócić na siebie uwagę jakiegoś miłego chłopaka. Najlepiej takiego, który w autobusie udaje głuchego i wcale nie wydaje się miły.

Angst with happy ending – Weronika Łodyga

Życie siedemnastoletniego Aleksandra nie jest usłane różami. W domu wciąż brakuje pieniędzy, choć mama zaharowuje się w kolejnych pracach. Przy jego boku nie ma nawet przyjaciół, którzy mogliby pomóc w odczarowaniu szarej rzeczywistości. Dlatego jest bardzo podekscytowany internetową znajomością z Yuki – czuje, że nareszcie poznał bratnią duszę. Tym większe jest jego rozczarowanie, gdy w realu przyjaciółka okazuje się… niskim chłopcem o nastroszonych ciemnych włosach i wielkich, pełnych lęku brązowych oczach. Jak mógł dać się tak oszukać?!

Anita musi się opiekować czworgiem rodzeństwa i znosić krzyki pijanego ojca. Zawsze może liczyć na sąsiedzką pomoc Aleksa, jednak gdy jest już u kresu sił, nawet jego wsparcie to za mało. Chłopak mimo własnych problemów, które wywołują w nim napady agresji, nie zamierza odpuścić i chce odmienić jej los.

Perfect on paper – Sophie Gonzales

Darcy Phillips prowadzi w szkole anonimową poradnię związkową, w której pomaga uporać się z każdym problemem miłosnym – oczywiście za opłatą. Ma również słabość do swojej najlepszej przyjaciółki Brooke. Która… jest zakochana w zupełnie kimś innym.

Wszystko idzie dobrze aż do dnia, kiedy Alex (chłopak, którego dziewczyna nie znosi najbardziej na świecie) przyłapuje ją na wyciąganiu listów z szafki 89, z której prowadziła swój wątpliwie legalny interes. W zamian za dochowanie tajemnicy Darcy ma pomóc chłopakowi odzyskać jego byłą dziewczynę.

W teorii wszystko wydaje się proste. Co może pójść nie tak?

Sezon luster – Anna-Marie McLemore

Ciela miała kiedyś magiczny dar. Wiedziała, jaki wypiek przypadnie do gustu klientom piekarni, w której pracowała, zanim jeszcze złożyli zamówienie. Cały jej świat rozpadł się w momencie napaści seksualnej. Dziewczynę prześladują wspomnienia tamtej nocy. Nie może też przestać myśleć o chłopaku, który był na tej samej imprezie i przeżył to samo, co ona. Dziewczyna wie, co dokładnie się wtedy wydarzyło. On niczego nie pamięta.

Jednak kiedy Lock pojawia się w jej szkole, Ciela postanawia mu pomóc, a między nimi rodzi się delikatna relacja. Wspólne rozmowy przynoszą im ukojenie. Razem znajdują siłę, by przeciwstawić się tym, którzy wydarzenia tamtej nocy uważali za żart i dobrą zabawę.

Ważna, niezwykle przejmująca i pięknie opowiedziana książka zabierająca głos w imieniu osób, które jeszcze nie znalazły w sobie siły, żeby mówić o swoich doświadczeniach.

Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]