Wydawnictwo Kobiece

„Kurza mama” – współczesne życie blisko natury!

Pełna chata, szczęśliwe kurki i życie w zgodzie z naturą. Tak można opisać świat Kurzej Mamy – Oli Wołkowskiej z bloga Jaklubimy.pl. Teraz jest okazja, aby przeczytać jej literacki debiut. Premiera już 11 sierpnia!

Dzień zaczyna od wystrojenia się w sukienkę. Olewa makijaż i rozczochraną grzywkę. Sprawdza, czy każdy z pięciu synów zjadł śniadanie, i z uśmiechem na twarzy wyrusza do swoich „dziewczynek”.

Ola Wołkowska – pani domu, który jest w wiecznym remoncie, żona stolarza, mama gromadki dzieci i opiekunka wesołego kurnika, z którego codziennie nadaje relację na swoim Instagramie, zyskując coraz większe grono obserwatorów.

Nigdy nie planowała hodowli kur, bez której teraz nie wyobraża sobie życia. W swojej książce z niespożytą energią i poczuciem humoru dzieli się zdobytą wiedzą i przekonuje, że życie poza wielkim miastem jest pełne uroku. Podpowiada między innymi od czego zacząć swoją przygodę z założeniem kurnika, ile kosztuje utrzymanie niosek i kiedy można cieszyć się pierwszymi jajkami. Pokazuje również, że perfekcyjna pani domu to ta, która chodzi w ubłoconych kaloszach, a w salonie co rusz następuje na klocek Lego.

Miejsko-wiejskie historie wśród kur

Ola Wołkowska ma niewiele wspólnego z typowymi współczesnymi trzydziestolatkami. To mama sześciorga dzieci – pięciu chłopców i dziewczynki – która remontuje stary dom w małej podkrakowskiej wsi, a w międzyczasie dogląda pokaźnego stada kurek! W Internecie dała się poznać jako autorka bloga Jaklubimy.pl. Jej profil na Instagramie także cieszy się ogromną popularnością – codzienność rodziny Wołkowskich śledzi prawie 54 tys. followersów!

Profil przepełniony jest barwnymi kadrami, które zwykle są spontaniczne – przy szóstce dzieci ciężko byłoby o mnóstwo pozowanych zdjęć, możemy więc zobaczyć tam codzienność taką, jaką jest. Blogerka porusza najróżniejsze tematy. Macierzyństwo, małżeństwo, organizacja czasu, różnorodne refleksje, ale także hodowla kur. Właśnie ta pasja stała się inspiracją do powstania debiutanckiej książki Oli.

„Kurza mama” – jak ogarnąć kury, dzieci i życie na wsi

Jeżeli interesujecie się hodowlą kur, ta książka jest dla Was. Jeżeli zupełnie Was ona nie interesuje, to po tej lekturze zacznie! Ola w pasjonujący sposób opisuje wszystko to, co początkujący hodowca wiedzieć powinien.

  • Jak stworzyć hand made kurnik?
  • Co warto mieć w domu przed sprowadzeniem pierwszych kur?
  • Jak z nimi podróżować?
  • Jakie codzienne obowiązki ma hodowca kur?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w Kurzej mamie!

Książkę można zamówić TUTAJ


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*