Wydawnictwo Kobiece

„Mexican Gothic” i „Zło w Cmentarnej Górze”

Głośny światowy bestseller i debiut, który porywa stylem i dojrzałością. Oto październikowe propozycje MOVY – „Mexican Gothic” i „Zło w Cmentarnej Górze” zachwycą wymagających czytelników. 

To coś dla wszystkich, którzy cenią sobie ambitne literackie propozycje w doskonałym wydaniu. MOVA w październiku adresuje swoją ofertę właśnie do nich! Tym razem sięgnęliśmy po doskonałą wciągającą powieść grozy, którą w minionym roku pokochali czytelnicy, ale i krytycy. Mexican Gothic to prawdziwa uczta literacka – nie sposób wstać od tego stołu, dopóki nie przeczytasz ostatniej strony! MOVA to także debiuty zaskakujące dojrzałością i na pewno do takich należy Zło w Cmentarnej Górze Konrada Chęcińskiego. Styl tego autora spodoba się miłośnikom klasycznego kryminału!

Mexican Gothic

W odpowiedzi na dramatyczny list od kuzynki Noemí porzuca swobodne światowe życie i wyjeżdża na prowincję do miejscowości El Triunfo. To tu, w owianym złą sławą Wysokim Dworze, mieszka Catalina, która odkąd wyszła za mąż za Virgila Doyle’a, stała się cieniem samej siebie. Twierdzi, że słyszy głosy dochodzące ze ścian i widzi martwych ludzi.
Za murami Wysokiego Dworu czai się niejeden sekret. Dawne bogactwo uzyskane z górniczego imperium chroniło dotąd Doyle’ów przed wścibskimi spojrzeniami mieszkańców El Triunfo. Jednak gdy Noemí zaczyna kopać głębiej, natrafia na obfite pokłady przemocy i szaleństwa. Zaczyna doświadczać niepokojących wizji i krok po kroku odkrywać przerażającą historię, która, jak się okazuje, sięga kilkuset lat wstecz.

Silvia Moreno-Garcia stworzyła hipnotyzującą wariację na temat klasycznej powieści gotyckiej i czytelnicy pokochali to! Mexican Gothic to książka, w której suspens splata się z meksykańskim folklorem i czarem lat pięćdziesiątych XX w.

Książkę zamówicie TUTAJ

Zło w Cmentarnej Górze

W Cmentarnej Górze, niewielkiej wsi ukrytej pośród lasów, dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia wychodzi z domu starszy mężczyzna – Antoni Pietrasik. Kiedy nie wraca na noc, zaniepokojona córka, Mariola Kacprzyk, kontaktuje się z lokalnym posterunkiem policji. Szef posterunku, podinspektor Nikifor Poradecki, postanawia osobiście zająć się tą sprawą. Pochodzący z Cmentarnej Góry policjant wie, że wieś skrywa wiele tajemnic. Nikifor wkracza w sam środek zimowej zawieruchy i nie spodziewa się, że jest tu więcej trupów, niż ktokolwiek chciałby przyznać. Czy wszystkie samobójstwa i zniknięcia to tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, czy niekończąca się seria zbrodni doskonałych? Co wspólnego ma z tym wiejski głupek, lokalna piękność, a także tajemniczy kult, który rozwinął się pod nosem mieszkańców? 

Debiut Konrada Chęcińskiego zachwyca dojrzałością stylu, który kochają miłośnicy zawiłych historii. Zło w Cmentarnej Górze przesiąknięte jest atmosferą zagadki znaną z najlepszych światowych klasycznych kryminałów. Choć jest to pierwsza wydana powieść autora, w niczym nie ustępuje pisarzom z większym doświadczeniem.

Książkę zamówicie TUTAJ


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*