Wydawnictwo Kobiece

Odsłaniamy całą prawdę o Francuzkach!

cala prawda o francuzkachKochani, niezmiernie miło nam poinformować o premierze naszej najnowszej książki zatytułowanej Cała prawda o Francuzkach. Odkrywamy, kim naprawdę są Francuzki i co sprawia, że niezmiennie są one postrzegane jako zmysłowe, eleganckie i niezwykle elokwentne kobiety!

Dlaczego Francuzki uznaje się jedne z najbardziej eleganckich, stylowych i szykownych kobiet na świecie?Dlaczego nieustannie sprawiają wrażenie perfekcyjnie ubranych kobiet wyróżniających się nienagannymi manierami? Dlaczego pozostałe przedstawicielki płci pięknej tak bardzo pragną odkryć sekret francuskiej kobiecości?

Marie-Morgane Le Moël zna odpowiedź na te wszystkie pytania i twierdzi, że to wszystko tylko „siedzi w naszych głowach”. Czasem kwestie związane z wyjątkowym szykiem, stylem i zmysłową elegancją Francuzek to zwykłe frazesy. Wprawdzie niekiedy bazują one na rzeczywistości, ale częściej jednak stanowią zaledwie stereotypy.

A zatem jakie naprawdę są Francuzki? Z książki wynika, że to zwyczajne kobiety – takie jak każde inne, jak każda z nas. To po prostu historia kraju, z którego pochodzą, sprawiła, że są one postrzegane w taki, a nie inny sposób, a nie nieskazitelna cera czy szczególna znajomość zasad mody.

Autorka bierze pod lupę niektóre znane kobiece postaci, które odcisnęły swe piętno na historii Francji, sprzeciwiając się normom właściwym społeczeństwu patriarchalnemu. Przedstawia historie osobistości, które walczyły nie tyle o feminizm, ile o prawo do głosowania i życia zgodnie z własnymi pragnieniami. Marie-Morgane Le Moël, zaczynając swoją opowieść od przywołania takich postaci historycznych, jak Joanna d’Arc czy Madame Pompidou, zmierza do nakreślenia cech charakteryzujących współczesną Francuzkę.

cala prawda o francuzkachTa książka to zarówno nietuzinkowe spojrzenie na historię samej Francji z perspektywy iście kobiecej, jak i rewelacyjny przewodnik po „francuskości” dla tych, którzy do tej pory niewiele o tym kraju wiedzieli. To także świetna lektura dla wszystkich osób, które chciałyby poznać życiorysy najbardziej intrygujących oraz inspirujących Francuzek, za sprawą których dokonała się swoista rewolucja społeczno-ideolgiczna.

Takiej książki o Francuzkach jeszcze nie było…

 

Jeżeli zainteresowała Cię książka Cała prawda o Francuzkach możesz ją kupić na stronie naszego wydawnictwa.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*