Wydawnictwo Kobiece

Opowieść o księżniczce, która pragnęła miłości

Jeżeli sądzisz, że Diana czy Meghan to skandalistki, nie wiesz wszystkiego o Windsorach. Małgorzata przetarła im szlaki w wielkim stylu. A my wydajemy książkę na jej temat!

Już 10 sierpnia premiera powieści o niepokornej siostrze królowej Elżbiety II. Nikt nie przysparzał na dworze tylu zmartwień, jednocześnie czyniąc go lepszym miejscem. Niepokorna, zbuntowana, z własnym zdaniem, a nade wszystko poszukująca miłości. Właśnie taka była księżniczka Małgorzata.

W ponurej powojennej Wielkiej Brytanii dziewiętnastoletnia Małgorzata urzeka wszystkich swoim ciętym językiem, kąśliwymi uwagami, poczuciem humoru i modnymi strojami. Zależy jej na sławie i rozgłosie, a przy tym bywa niegrzeczna i wyniosła. Uwielbia nocne kluby, gdzie udziela się towarzysko, wydaje pieniądze i wypala dużo papierosów. Jest także zagorzałą czytelniczką pikantnych romansów Rose Lavish i marzy o poznaniu tej autorki.

Równie ważną postacią „Królewskiej buntowniczki” jest Vera, córka barona, którą określa się już jako starą pannę, mimo że ma dopiero dwadzieścia cztery lata. Wciąż przeżywa stratę – jej narzeczony zginął w trakcie II wojny światowej. Vera snuje marzenia o opuszczeniu Londynu, przeprowadzce do Nowego Jorku i karierze pisarki. Gdy zostaje jedną z dam dworu Małgorzaty, trafia w sam środek życia towarzyskiego i królewskiego. Z tej perspektywy obserwuje rozwój romansu księżniczki z przystojnym kapitanem Peterem Townsendem. Wkrótce obie kobiety staną przed trudnym wyborem między statusem i obowiązkiem a miłością.

Patrząc oczami jednej z dam dworu, Georgie Blalock opisała młodość i krnąbrność Małgorzaty, a także głód życia i potrzebę bycia kochaną, które wybijały się w jej osobowości.

Tę powieść pokochają wielbiciele serialu „The crown”, ale nie tylko. To po prostu historia wyjątkowej kobiety, którą warto poznać!

ZAMÓW


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*