Wydawnictwo Kobiece

PIERWSZA SKANDALISTKA I CELEBRYTKA WSZECH CZASÓW

Nie dam rady.

Kobiety mają gorzej w życiu.
Chciałabym, ale i tak mi się nie uda.

Nie ma szans.

A po co próbować, skoro i tak czeka nas porażka?

Dość!

JEŻELI WYDAJE CI SIĘ, ŻE NIE MOŻESZ W PEŁNI ROZWINĄĆ SKRZYDEŁ, PRZECZYTAJ HISTORIĘ KOBIETY, KTÓRA OSIĄGNĘŁA KARIERĘ I SŁAWĘ W XVII WIEKU

Nakładem naszego Wydawnictwa ukazał się niebywały memoire PIERWSZEJ celebrytki wszech czasów. Kolejne słowa, którymi można okrzyknąć Margaret, wybitną księżną? Feministka, skandalistka, pionierka.

Danielle Dutton wykonała wspaniałą pracę, przedstawiając nam rzeczywiście istniejącą postać. Każda pewna siebie kobieta, która chlubi się swoją przynależnością do płci pięknej powinna zaznajomić się z tym dziełem.

Margaret Cavendish – niecodzienna arystokratka, której lata życia przypadają na XVII wiek – to główna bohaterka książki, którą trudno porównać do jakiejkolwiek innej pozycji. Zakochałam się w historycznej postaci, która mimo niesprzyjających okoliczności XVII-wiecznej Anglii śmiało dążyła do celu i miała w przysłowiowym nosie wszelkie konwenanse. Pisarka, filozofka, feministka. Z zamiłowaniem tworzyła nowe dzieła i bez skrupułów uczestniczyła w politycznych dyskusjach, które przecież zarezerwowane miały być wyłącznie dla mężczyzn.

Poza tym, niezłe z niej ziółko – sami możecie się domyśleć, że książka jest dobra, czytając słowa „XVII-wieczna celebrytka”. Jak to w ogóle brzmi! Paradoksalnie – średniowiecze i sława wśród elitek? Margaret, choć tytułowana księżną, była tak naprawdę królową paradoksów i niesłychanej odwagi. Dodatkowo, na kartach tej nietypowej biografii zapoznajemy się z jej niebywałą historią miłosną, co książce dodaje wyłącznie uroku.

Kobieca siła nie zna granic – możemy wszystko, to ponadczasowy fakt!


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*