Premiera książki Ślad po złamanych skrzydłach wyczekiwana była od dawna!
Kiedy ojciec trzech sióstr zapada w śpiączkę, są one zmuszone do trudnej konfrontacji z mrocznymi sekretami dzieciństwa, które starały się nie tylko ukrywać, ale i je wyprzeć. Dorastając w indyjskiej rodzinie, która przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, starają się pokonać stereotypy o swoim narodzie. Usiłują wpisać się w zachodnie standardy, zarówno w kwestii wyglądu jak i modelu rodziny. Jednak z takim traumatycznym bagażem doświadczeń nie jest to proste.
O RODZINIE SŁÓW PARĘ…
Sonya, najmłodsza córka, pragnąc uciec z niedoli, opuszcza dom, jak tylko może. Oddając się w pełni profesji fotografii próbuje zdystansować się od życia, nie chcąc wiązać się z nikim żadnymi zobowiązaniami. Nie ma zamiaru pozwolić na to, aby ból przeszłości wyszedł na jaw. Wszystko zmienia się, kiedy jej ojciec Brent zapada w śpiączkę i zostaje zmuszona do powrotu do domu. Trisha, ulubienica ojca, nigdy nie była bita. Jednak nieustanne oglądanie przemocy dopuszczanej wobec najbliższych członków rodziny również krzywdzi człowieka wewnętrznie. Prowadzi nieskazitelne życie na przedmieściach, starając się być doskonałą panią domu. Mimo to ciągle coś ją gnębi. Nieustannie słyszy wewnętrzny głos, który ją niepokoi i dręczy. Coś jest nie tak. Najstarsza siostra Marin jeszcze dokładnie pamięta, jak życie wyglądało w Indiach, zanim jej rodzina przeprowadziła się do Ameryki. Przemoc, której dopuścił się wobec niej ojciec ukształtowała ją jako bezwzględną bizneswoman nieuznającą żadnych kompromisów. Nie potrafi okazywać uczuć nawet swojej najbliższej rodzinie.
Jest jeszcze matka i żona Brenta. Ona skrywa prawdopodobnie najmroczniejszą z tajemnic… Ale jak ze spokojem żyć ze świadomością, że przez lata pozwalało się własnemu mężowi krzywdzić swoje dzieci?
DLACZEGO TO WAŻNA POWIEŚĆ?
Ta książka jest szalenie poruszającym dziełem, która dotyka wątek niebezpiecznego i destrukcyjnego kręgu przemocy i wykorzystywania bezbronnych. Niestety takie zjawisko występuje w licznych rodzinach, a mówienie kłamstw i skrywanie tajemnic, aby bronić oprawcę jest w wielu miejscach i środowiskach normą. Ta książka pięknie i wzruszająco obrazuje wewnętrzne zmagania i śmiem twierdzić, że na niektórych może mieć działanie terapeutyczne. Jest również trudną lekturą, ale taką, której warto oddać się w pełni.
O AUTORCE
Sejal Badani to bardzo utalentowana autorka, a jej styl jest niezwykle liryczny – czasem wręcz sięga granic poezji. Piękne pisanie o brutalnych zbrodniach wobec najbliższych wydaje się nie lada wyzwaniem. Chociaż dla niektórych ta książka może wydawać się nazbyt melodramatyczna, dla mnie jest godnym uwagi dziełem, któremu warto poświęcić parę momentów maksymalnego skupienia i refleksji. Jest urzekająca, ciekawa i… rozwijająca. Przemoc domowa to poważny temat, który w wielu przypadkach jest przysłowiowo zmiatany pod dywan. Ta książka może obudzić w świadku takich aktów poczucie przyzwoitości i obowiązkowości. Innymi słowy, może odmienić czyjeś życie na lepsze.