Wydawnictwo Kobiece

Propozycja na Halloween: „Przeklęte przedmioty”

Rozpoczyna się halloweenowy weekend! Co czytać, żeby poczuć tę niesamowitą atmosferę grozy? Mamy swoją propozycję, która powinna się Wam spodobać!

Nie wiemy, jak Wy, ale my naprawdę lubimy książki z dreszczykiem. Nie jest nam potrzebne żadne święto, żeby sięgać po emocjonujące opowieści, które czasami nie pozwalają zasnąć! To miła odmiana od romantycznych historii, które tak często wybieramy na co dzień. Jednak teraz nadarza się po prostu fantastyczna okazja, żeby postawić właśnie na coś, co wzbudzi niepokój – przynajmniej na chwilę. „Przeklęte przedmioty” to książka, wywołująca dreszcze przerażenia!

Autor, J. W. Ocker, przygotował zestawienie przedmiotów, które prawdopodobnie doskonale znacie z popkultury. Opętana przez demony lalka Annabelle, pechowa mumia, przez którą miał zatonąć Titanic, pierścień Silvianusa, który zainspirował Tolkiena do napisania „Hobbita”, mumia Ötziego – człowieka lodu czy skrzynka dybuka będącą inspiracją dla twórców horroru „Kronika opętania”… Na pewno o nich słyszeliście. Teraz możecie dowiedzieć się znacznie więcej m.in. na ich temat.

Warto dodać, że J. W. Ocker to prawdziwy znawca tematu, wielokrotnie nagradzany autor powieści grozy oraz książek dla dzieci z upiornymi motywami. Pisarz doskonale wie, jak zbudować obezwładniającą atmosferę grozy. Opowieści, które przeczytacie w książce „Przeklęte przedmioty” są niesamowite, ale prawdziwe. I to właśnie przeraża najbardziej! Halloweenowy wieczór nie może odbyć się właśnie bez tej wydawniczej propozycji.

Fragment książki:

Kiedy jakiś cmentarz nosi nazwę Druid Ridge, można się spodziewać, że będzie się na nim znajdować co najmniej kilka upiornych posągów. A na cmentarzu Druid Ridge w Pikesville w stanie Maryland można znaleźć prawdziwy okaz. A raczej można było. Jeśli dzisiaj przeszedłbyś się przyjemnymi, krętymi ścieżkami cmentarza, dotarłbyś do pustego, przypominającego fotel piedestału, na którego podstawie wygrawerowano imię Agnus. Jest to opuszczony tron Czarnej Aggie, przeklętego posągu cmentarnego o dziwnej przeszłości i jeszcze dziwniejszej teraźniejszości. Czarna Aggie jest spowitym peleryną posągiem wykutym z brązu, mierzącym 180 centymetrów wysokości. Siedzi na kamieniu. Ma zamknięte oczy. Jej ręka jest wyciągnięta do góry i podpiera podbródek. Jednym słowem jest upiorna. A krążące wokół niej legendy są jeszcze gorsze.

„Przeklęte przedmioty” możecie zamówić TUTAJ.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*