Wydawnictwo Kobiece

Przyjemność czytania w zimowy wieczór

Uwielbiamy długie zimowe wieczory, kiedy na zewnątrz szaleje mróz, a my możemy zatopić się w lekturze dobrej książki. Najlepiej w towarzystwie kubka gorącej herbaty. Obowiązkowo sięgamy wtedy także po ulubiony kocyk! Nie wiesz, co czytać? Sprawdź, jakie książki polecamy na najbliższe tygodnie.

Przynależność, Toko-pa Turner

Obecny świat jest połączony jak jeszcze nigdy dotąd i jak nigdy dotąd pełen samotnych ludzi. Żyjąc w poczuciu wyobcowania, poddani kulturowej presji zwalczania tego, co odróżnia nas od innych, bezskutecznie poszukujemy drogi do odzyskania pełni swojej niepowtarzalnej jaźni.

Toko-pa Turner, światowej sławy badaczka snów, zabiera nas w podróż w głąb naszej psychiki i pokazuje, w jaki sposób, przez nawiązanie interakcji ze Wszechświatem, a także praktykę duchową, miłość własną i wspólnotę, osiągnąć poczucie prawdziwej przynależności. Sięga do najgłębszych źródeł wyobcowania, odkrywa tajemnicze działanie snów oraz odsłania słodko-gorzką mądrość osieroconego „ja”. Czerpie z mitów, opowieści i snów, a także łączy archetypy, pracę ze snami, psychologię i mistycyzm biograficzny, aby dzielić się zestawem praktyk przodków, które leczą rany i przywracają przynależność do życia i świata.

Rzeka, Anna Kusiak

Rzeka, nowa powieść Anny Kusiak, pierwsza z cyklu Żywioły Podkarpacia, to misternie skonstruowany kryminał, którego główną bohaterką jest detektyw Dobrosława Machniewicz, zdeterminowana, aby odkryć prawdę i dowiedzieć się, co stoi za zaginięciem Aliny Grzędowicz. Zwodnicze tropy, głęboka psychologia postaci, podkarpacka natura i wierzenia – kryminał Anny Kusiak to doskonała mieszanka tajemnic, emocji i skomplikowanych relacji.

Pewnego jesiennego wieczoru na brzegu Wisłoka zostaje znaleziona kobieca torebka. Jest to jedyny trop w sprawie Aliny Grzędowicz, właścicielki firmy księgowej, żony znanego rzeszowskiego biznesmena. Detektyw Dobrosława Machniewicz, która prowadzi sprawę, nie ma przekonania co do wersji wydarzeń przedstawionej przez męża. Szuka też odpowiedzi na pytanie, co Alina robiła w klubie studenckim w noc przed zniknięciem i kim w jej życiu był nowy tajemniczy klient, znany z powiązań z podkarpackim półświatkiem. Czy uda jej się wydobyć prawdę na światło dzienne, czy też zbrodnia, niczym tytułowa rzeka, porwie i pociągnie swych bohaterów na dno?

Kłamstwa, wszędzie kłamstwa, Adele Parks

Daisy i Simon są małżeństwem z długim stażem. Mają sześcioletnią córeczkę, ich oczko w głowie. Mała jest zupełnie inna niż jej rodzice: pełna życia, urocza, pogodna. To ich długo wyczekiwany cud. Jak każda para mają problemy. O niektórych da się zapomnieć, inne przykrywa się  kłamstwem… Przecież każdy czasami kłamie, prawda?

I tak można trwać… aż do momentu, w którym wszystko wymyka się spod kontroli. Są takie kłamstwa, których nie da się wiecznie ukrywać, a ich konsekwencje zmieniają życie na zawsze.

I żyli długo i…, Agata Bieńko

Ten rok nie był dla Pauli najłatwiejszy. Zaczęło się od przypadkowego przejechania przez nią czarnego kota pewnej Cyganki. To wydarzenie zapoczątkowało całą serię niepowodzeń. Dziewczyna całkowicie traci nadzieję na przezwyciężenie pecha, kiedy Grzegorz – seksowny i czarujący ginekolog, w którym się zakochała – oznajmia, że nie może zaangażować się w związek. Paula jest załamana, ale decyduje się na zerwanie kontaktu z mężczyzną.

Tymczasem jej przyjaciółka – Mucha – postanawia pomóc dziewczynie ukoić złamane serce. Posłuży jej do tego magia! Choć Paula uważa to za przypadek, rytuały odnoszą natychmiastowe, zaskakujące skutki. Na progu jej mieszkania pojawia się nie tylko Grzegorz, ale także dwóch jej ostatnich chłopaków. A to oznacza jedno – kłopoty. Grzegorz prosi, aby Paula pomogła mu w sprawach rodzinnych. Była dziewczyna ma pojechać z nim do rodzinnego domu i udawać przed matką oraz siostrą lekarza, że wciąż są razem. Wspólny wyjazd zbliża parę, ale Paula nie wie, czy może na nowo zaufać mężczyźnie, który ją zranił. Czy uda się jej wreszcie raz na zawsze uwolnić od prześladującego ją pecha?

I żyli długo i… to kontynuacja przezabawnej, romantycznej i pikantnej historii opowiedzianej w Zamruczę ci!

Zaułek koszmarów, William Lindsey Gresham

Fascynująco mroczne arcydzieło literatury kryminalnej XX wieku autorstwa Williama Lindsay’a Greshama. Powieść o życiu w obwoźnym jarmarku osobliwości, spirytyzmie i bezwzględnym kanciarzu gotowym na wszystko. Po raz pierwszy zekranizowano ją w 1947 roku. W 2021 roku Guillermo del Toro, reżyser „Labiryntu Fauna” i „Kształtu wody”, podjął się drugiej adaptacji filmowej.

Zaułek koszmarów rozpoczyna się wyrazistym opisem występu świrusa – jarmarcznej atrakcji – alkoholika i degenerata, obiektu odrazy, drwin i fascynacji gawiedzi. Młody Stan Carlisle, kuglarz wędrownej trupy, zastanawia się, co może doprowadzić człowieka do takiego upadku. Poprzysięga sobie, że inaczej pokieruje swoim losem. Wkrótce jego spryt i ambicja, podszyte użyteczną dozą bezwzględności, otwierają mu drogę do wielkiej kariery. Zostaje mentalistą, a na scenie asystuje mu ślicznotka, prywatnie jego udręczona żona. W niedługim czasie Stan awansuje do roli spirytysty pełną gębą, dogadza gustom bogatych i łatwowiernych klientów w ich wielkopańskich rezydencjach. Ma świat u stóp. Przynajmniej na razie.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*