Wydawnictwo Kobiece

Spotkanie autorskie z Adrianną Trzepiotą

Już dziś, 13 listopada 2015 r., odbędzie się spotkanie autorskie z Adrianną Trzepiotą promującą swoją pierwszą książkę zatytułowaną Zwilczona.

Spotkanie będzie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie. Początek o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy!

 

trzepiota

Lektura Zwilczonej potwierdza, że mamy do czynienia z twórczością niezwykłą, trudną do zaszufladkowania i wymykającą się jasnym podziałom. Realizm miesza się tu z magią, by za chwilę przenieść nas w zupełnie inne przestrzenie, do których dostęp uzyskać można jedynie poprzez całkowite zanurzenie się w stworzonym przez autorkę świecie.

Pozornie mamy do czynienia z przewidywalną fabułą i dobrze ukształtowanymi w historii literatury sylwetkami bohaterów. Znaleźć tu bowiem można wszystko, co dla prozy kobiecej charakterystycznej: emocje, różne odcienie uczuć, zdrady, problemy, smutki i łzy.
Zwilczona jednak, choć z opisu może wydawać się tradycyjną powieścią dla kobiet, jest jednak czymś więcej. To przede wszystkim magiczna opowieść z wieloma bohaterami, zazębiającymi się wątkami i wyrazistym obyczajowym tłem. Takie książki stanowią nie lada gratkę dla wszystkich fanek literatury kobiecej.      
B
Powieść Zwilczona to także do bólu poruszająca lektura, skłaniająca kobiety do głębszej refleksji nad własnym życiem, nad tym, na ile realizują własny potencjał. Tę niesamowitą opowieść można także określić mianem magicznego arrasu utkanego z przepięknych motywów jakby nie z tego świata. Mamy tu bowiem i Tarota Marsylskiego, i zioła, i przepisy kulinarne, i zwierzęta, które stają się ludzkimi mentorami, umożliwiającymi  totalną metamorfozę życiową i przebudzenie do bardziej świadomego egzystowania – wszystko to, co dopełnia aurę i tak już na poły magiczną. Całkiem sporo jak na jedną powieść. 

 

To opowieść o kobietach z prowincji, przesycona zapachem ziół i legend, ciężka od magii. Dzięki takim książkom wierzy się jeszcze bardziej w niecodzienność codzienności.
– Katarzyna Enerlich

Nawiązująca do „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincoli Estez powieść Adrianny Trzepioty to potężny zastrzyk inspiracji i energii dla wszystkich, którzy chcą żyć odważnie, twórczo, zgodnie z głosem własnego serca i powołania. Dla kobiet, których głos i siły przytłumione są przez zbyt restrykcyjne i  pacyfikujące je normy społeczne lektura „Zwilczonej” może stać się momentem przełomu i wyzwolenia, powrotu do najgłębszych pragnień i do poczucia mocy. Nie chodzi tu tylko o samorealizację, ale o godne, świadome, pełne miłości do siebie i innych, odpowiedzialne życie, które mnoży dobro, a nie krzywdę i zło. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, który tak przyśpieszył tempo i wymaga od nas dostosowania się do tak wielu narzuconych nam ról, który odbiera nam możliwość zatrzymania się, refleksji i posłuchania własnej intuicji – lektura bezcenna.
– Brygida Helbig-Mischewski

 

trzepiota2Adrianna Trzepiota – z wykształcenia polonistka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Pochodzi ze Szczytna, malowniczego miasteczka  na Mazurach. Mama niesfornej Tosi, żona jednego męża. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Miłośniczka kultury południowo-wschodniego Podlasia.

 


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*