Wydawnictwo Kobiece

WALECZNY PAŹDZIERNIK – RAKOWI PIERSI MÓWIMY „NIE”!

Jesień kojarzy nam się ze złotymi drzewami, coraz częściej występującą mżawką i ciepłym płaszczem. Kiedy wrzesień chyli się ku końcowi, czujemy – niekiedy ze smutkiem – że to już ostatnie podrygi słońca. Ale październik nie musi wiązać się wyłącznie z deszczem i końcem sezonu urlopowego. Pełni on wyjątkową funkcję, bowiem jest miesiącem walki z rakiem piersi. Z okazji zbliżającego się października, jak i premiery powieści wydawanej nakładem naszego wydawnictwa – Boska bez włoska, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kwestię profilaktyki raka piersi. 
 
Wiem, że nie zawsze mamy czas na profilaktyczne badania, ale fakty są przerażające – najczęstszym powodem tak wysokiej umieralności na raka jest zbyt późne wykrycie tej choroby. Nie żyjemy w średniowieczu – przecież obecne umiejętności lekarzy i dostęp do specjalistycznej aparatury stosowanej nie tylko w leczeniu, ale i DIAGNSOTYCE onkologicznej sprawiają, że wykrycie raka piersi umożliwia jego wyleczenie. Mammografia, USG i – najprostsza, acz konieczna czynność – samobadanie piersi powinny wejść w stały grafik świadomej i mądrej kobiety. 
 
Badania jasno pokazują, że kobiety, które regularnie wykonują mammografię, dużo rzadziej umierają z powodu raka piersi. Na czym to polega? Promienie rentgenowskie pozwalają wykryć raka piersi we wczesnym stadium rozwoju. Leczenie wówczas jest bardzo często maksymalnie skuteczne, a wizja wygranej z chorobą niezwykle realna. Co więcej, takie badanie to nie jest żmudny i bolesny proces – trwa tylko kilka minut. 
 
Istotnym elementem profilaktyki jest samobadanie piersi
Nie jest to skomplikowane. Ze „sprzętów” niezbędne będą tylko oczy, dłonie i lustro. Należy się przed nim ustawić, oprzeć ręce na biodrach, a później je unieść i cały czas obserwować piersi. Co powinno nas zaniepokoić? Asymetria, zaciąganie skóry piersi lub wciągnięcie brodawki, objaw „skórki pomarańczy”, wyciek z brodawek. Warto też wykonywać badanie palpacyjne, czyli przy pomocy trzech palców masować piersi, aby potencjalnie wykryć jakiś guzek czy inną nieprawidłowość.  Pielęgnacja piersi może być więc pretekstem do regularnych badań.
 
Aby jeszcze bardziej podwyższyć poziom swojej świadomości na ten ważny temat warto sięgnąć po nową propozycję naszego wydawnictwa, która ukaże się w październiku. Boska bez włoska to świadectwo kobiety, która sama borykała się z nowotworem. Walkę z chorobą wygrała, a swoje doświadczenia spisała w postaci książki.
Andrea Hutton proponuje zdecydowanie kobiecy i okraszony subtelnym humorem poradnik pełen praktycznych porad i wskazówek dotyczących tego, jak przejść ten trudny okres w życiu.
 
Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/boska-bez-wloska/
Boska_okładka_72
PATRONI MEDIALNI:
 
  ForumOnkologiczne_logo
LOGO MADEMOISELLE
1PortalKsiegarski-logo
 
dlalejdis.pl
onlyyou

Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*