Grupa Wydawnictwo Kobiece
Książki na walentynki

Walentynki książkary – 9 książek, które musisz przeczytać 

Dla kobiet, których największą miłością jest świat literatury, Grupa Wydawnictwo Kobiece przygotowała wyjątkową propozycję na walentynki.

To redakcyjny wybór tytułów z imprintu Niegrzeczne Książki (obecnie Papierowe Serca) o różnym natężeniu emocji i namiętności, które wprowadzą czytelniczki w romantyczny nastrój. Od subtelnych flirtów po burzliwe romanse – te książki obiecują niezapomnianą podróż przez światy miłości i pożądania, przynosząc zarazem odrobinę magii święta zakochanych do codzienności czytelniczek.

Oto 9 opowieści idealnych na walentynki, gdzie miłość, namiętność i emocje snują się między wierszami, a historie bohaterów zostają w głowach jeszcze długo po zamknięciu ostatniej strony.

 1. “Wytrwałość dzikich kwiatów” Micalea Smeltze
  Salem, świeżo po szkole średniej, pracuje w sklepie z antykami i opiekuje się dzieckiem nowego sąsiada Thayera. Dzieli ich 13 lat i kompletnie inne doświadczenie życiowe. Jednak zdają sobie sprawę, że choć dzieli ich wiele różnic, to właśnie one sprawiają, że mogą uzupełniać się nawzajem. Ich miłość rozwija się na pozornie nieurodzajnej przestrzeni, tworząc wyjątkową i silną więź.
 2. “Love letter to Whiskey” Kandi Steiner
  Breck i Jamie, zżyta para z czasów liceum, utrzymują głęboką przyjaźń pomimo życiowych zakrętów. Pytanie brzmi, czy ich związek może ewoluować w coś więcej, gdy miłość jest najtrudniejszym nałogiem, z jakim muszą się zmierzyć?
 3. “Forever after All” Catharina Maura
  Elena, zdesperowana i pozbawiona innych opcji, wchodzi w małżeństwo z rozsądku z Alexandrem, wpływowym milionerem. Czy ich związek, początkowo pozbawiony miłości, przetrwa próbę czasu i zdoła przezwyciężyć trudności?
 4. “Pani Doliny” Monika Magoska-Suchar
  Bastian Hamilton, książę Doliny, powraca do Anglii po dekadzie spędzonej na krucjacie w Ziemi Świętej. Pragnie odzyskać utracony honor i ziemię, a jedyną przeszkodą jest Lenora, młoda wdowa, która rządzi jego zamkiem. Walka o zemstę i miłość staje się epickim pojedynkiem dwóch silnych osobowości.
 5. “To zawsze byłeś ty” Ada Tulińska
  Historia Eryka i Adriana, członków zespołu The Midnight Moon, splata się z życiem Weroniki, nauczycielki języka polskiego. Stara przyjaźń i wspomnienia z przeszłości ożywają, a niewypowiedziane uczucia zaczynają rysować nowy rozdział w ich życiach.
 6. “Zacznijmy od nowa” Anna Langner
  Czy miłość musi być idealna, aby była szczęśliwa? Aneta, po przejściach życiowych, zaczyna nową pracę, a jej szef, Kasjan, okazuje się być mistrzem kąśliwych uwag. Między nimi dochodzi do spięć, ale namiętność wybucha podczas imprezy firmowej, odsłaniając tajemnice skrywane za fasadą pozorów.
 7. “Letnia propozycja” Vi Keeland
  Wystarczy jedno lato, aby się zakochać, ale dla Georgii to lato okazuje się najbardziej szalone w życiu. Spotyka Maksa, hokeistę, który proponuje jej wygodny układ – związek bez zobowiązań na lato, bo jesienią wyjeżdża na nowy kontrakt. Ich związek miał wyznaczoną datę ważności, ale czy prawdziwa miłość zawsze zna plany?
 8. “Diabeł z Hollywood” Elizabeth O`Roark
  Hayes Flynn, arogancki chirurg plastyczny z Hollywood, jest ostatnią osobą, dla której Tali chciałaby pracować, ale szybko potrzebuje pieniędzy. Praca z nim przez sześć tygodni zmienia ich relację. Za zadowoloną z siebie powierzchownością, kryje się złamane w przeszłości serce, a Tali staje przed dylematem – posklejać to serce czy chronić własne.
 9. “Ktoś tu był przed Tobą” Natalia Brożek
  Wakacje, romans i gorąca Hiszpania. Sonia, po rozstaniu ze swoim chłopakiem, poznaje Pedro, hiszpańskiego aktora. Ich fascynujące spotkanie przerywają jednak mrożące krew wydarzenia związane z serialem, w którym Pedro gra rolę mordercy. Para wyrusza na prywatne śledztwo, a Sonia musi zdecydować, czy może zaufać swojej nowej miłości.

Walentynki mogą być nie tylko okazją do tradycyjnych gestów miłości, ale także doskonałą okazją dla miłośniczek książek, by pogłębić swoją relację z literaturą. Zanurzenie się w romantycznych światach stworzonych przez utalentowanych autorów to dobry pomysł na cały rok. 

Monika Kalicka
Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Wydarzenia