Wydawnictwo Kobiece

„Wrócę do ciebie po wojnie” – ta historia porusza!

Ta książka to prawdziwe must read dla wszystkich wielbicieli książek z historią w tle. Leon Silver, poruszony wspomnieniami swojego teścia, zaproponował czytelnikom niesamowitą opowieść, której nie da się zapomnieć…

Mieszkający w okolicy Lwowa Tolek Klings, polski żołnierz żydowskiego pochodzenia, zostaje wcielony do armii we wrześniu 1939 roku. W domu zostają ukochana żona Klara i maleńki syn Juliusz. Po klęsce wrześniowej Tolek decyduje się na brawurową ucieczkę z węgierskiego obozu. Dzięki wyróżniającej go umiejętności bezwzrokowego pisania na maszynie unika śmierci i znajduje pracę w administracji wojskowej. Jest znany w armii pod przydomkiem Cudownie Maszynopiszący.

Kiedy trafia do Brygady Strzelców Karpackich, przechodzi cały szlak bojowy, walcząc w Egipcie, Tobruku i we Włoszech. W armii panuje antysemityzm. Tolek jest dręczony, a współtowarzysze broni nieustannie go szkalują. Mężczyzna dostaje uszkodzony telegram od Klary kończący się słowami „…kłopoty”. Teraz tylko determinacja, aby wrócić do domu, trzyma go przy życiu.

Bez wątpienia „Wrócę do ciebie po wojnie” to świetna propozycja dla osób, które chętnie sięgają po poruszające historie z czasów II wojny światowej. Co ciekawe, autor książki jest zięciem głównego bohatera. To wspaniały przykład tego, jak opowieść powtarzana przy rodzinnych spotkaniach znalazła swoje miejsce w literaturze!

Książkę można zamówić TUTAJ.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*