Grupa Wydawnictwo Kobiece
Agnieszka Stankiewicz-Kierus ze statuetką "Wydawca Roku 2021"

Wydawnictwo Kobiece z tytułem „Wydawca Roku 2021”

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” uhonorowała Wydawnictwo Kobiece tytułem „Wydawca Roku 2021”. To prestiżowa nagroda, która docenia najlepszych wydawców na polskim rynku książki.

Jury nagrodziło Wydawnictwo Kobiece za „dynamiczny rozwój, ofertę, która odpowiada na potrzeby czytelników, i budowanie niezwykle zaangażowanej społeczności czytelniczej”. To tym bardziej imponujące, że wydawnictwo istnieje dopiero od 2008 roku i w ciągu zaledwie kilkunastu lat zdołało zyskać uznanie i sympatię czytelników oraz branży.

To piękne wyróżnienie jest dla nas nie tylko zaskoczeniem, ale też powodem do wielkiej radości i dumy. Cieszymy się, że nasza praca wydawnicza została doceniona, zwłaszcza że nagroda przypada na 20. edycję tego konkursu. Wydawnictwo Kobiece istnieje znacznie krócej i nie zakładaliśmy, że w tym czasie uda nam się zbudować tak różnorodną ofertę skierowaną do wielu czytelników. W pracy z książkami zachwyca nas nieodmiennie to, że możemy eksperymentować z różnymi gatunkami, autorami, tematami, odkrywając kolejne książkowe historie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy dostarczać kolejnych literackich wrażeń oraz będziemy przyciągać czytelników i budować zaangażowane społeczności czytelnicze, które tworzymy na wielu różnych platformach.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus – dyrektorka wydawnicza w Wydawnictwie Kobiecym

Wydawnictwo Kobiece zaczynało jako małe, niezależne wydawnictwo z Białegostoku, w sercu Podlasia, ale szybko się rozwinęło. Dziś to cztery marki wydawnicze: Wydawnictwo Kobiece, Mova, Niegrzeczne Książki i Young. Każda z nich ma swój charakter i profil, ale łączy je pasja do literatury i dbałość o jakość. Wydawca dba o różnorodność oferty, pamiętając również o szerokim gronie czytelników.

Naszą misją było wydawanie książek, które same chciałybyśmy przeczytać oraz którymi chciałybyśmy obdarować najbliższych. Z czasem nasza oferta zaczęła się poszerzać i różnicować, aby sprostać oczekiwaniom i zainteresowaniom naszych czytelników.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus – dyrektorka wydawnicza w Wydawnictwie Kobiecym

W ofercie Wydawnictwa Kobiecego można znaleźć zarówno szeroko pojętą literaturę kobiecą, jak i literaturę faktu, kryminały, literaturę piękną oraz książki dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Kobiece nie boi się podejmować trudnych i ważnych tematów, odsłaniać szokujące kulisy znanej nam rzeczywistości. Inspiruje też do rozwoju osobistego i zawodowego. Bardzo dba o społeczność czytelniczą, prężnie prowadząc profile w mediach społecznościowych.

„Magazyn Literacki KSIĄŻKI” to istniejący na rynku od 1992 roku miesięcznik o zasięgu ogólnopolskim, poświęcony zagadnieniom rynku wydawniczo-księgarskiego. Jest adresowany do wydawców, księgarzy, bibliotekarzy oraz szerokiego grona osób zainteresowanych tą tematyką. Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym, poradnikowym, opisujące najciekawsze inicjatywy edytorskie i akcje promocyjne. „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest także przewodnikiem po nowościach wydawniczych. W każdym numerze można znaleźć recenzje kilkudziesięciu nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, dla dzieci i młodzieży).

Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]