Grupa Wydawnictwo Kobiece
Papierowe Serca

Wydawnictwo Niegrzeczne Książki zmienia nazwę na „Papierowe Serca”

Od 2 stycznia 2024 r. wydawnictwo Niegrzeczne Książki nosi nową nazwę – “Papierowe Serca”. Wynika to z poszerzenia oferty o książki dla młodszych czytelników i czytelniczek. Wydawnictwo nadal będzie publikować gorące i mroczne romanse, które wcześniej ukazywały się pod nazwą Niegrzeczne Książki.

Wydawnictwo “Papierowe Serca” będzie publikować książki o różnych rodzajach miłości – od niewinnej i młodzieńczej po dojrzałą i rozpalającą zmysły. W katalogu znajdą się wciągające powieści new adult z poszukiwanymi motywami, romantyczne historie z elementami fantastyki oraz niegrzeczne książki z nutką pikanterii.

W styczniu 2024 r. zmieniły się nazwy mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), a od lutego najnowsze książki będą miały odświeżone logo. Poza tym okładki zyskają widoczne oznaczenia wiekowe.

Nasza decyzja była podyktowana przede wszystkim tym, że jest coraz więcej młodych czytelników i czytelniczek, którzy szukają książek o uczuciach. Tytuły, które wydawaliśmy jako wydawnictwo „Niegrzeczne Książki”, często były przeznaczone tylko dla dorosłych. A my chcemy być otwarci na młodszego czytelnika i jemu też oferować ciekawe historie. Natomiast przyglądamy się rynkowi książki i widzimy, jak często rodzice nieświadomie sięgają po nieodpowiednie tytuły dla swoich dzieci. Kupują popularne książki, które zawierają sceny erotyczne dzieciom, które chodzą jeszcze do szkoły podstawowej. Naszym zdaniem każda książka, której treść jest przeznaczona dla czytelnika w wieku 16+ powinna mieć widoczne oznaczenie. I my to robimy.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus, dyrektorka wydawnicza w Grupie Wydawnictwo Kobiece

Książki będą miały oznaczenia w trzech kategoriach:

💗 Sweet – czyli skupione na emocjach książki New Adult (16+)
❤️ Spicy – wciągające historie z nutką pikanterii (16+/18+)
💜 Hot – mroczne romanse z kontrowersyjnymi scenami (18+)

Pierwsze tytuły, które ukażą się pod nazwą „Papierowe Serca” to:

„Nieplanowana miłość” – Vi Keeland
„Until You” – Catharina Maura
„Hate Between Us” – Anna Smol

Monika Kalicka
Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]