Grupa Wydawnictwo Kobiece
Świetlik

Wydawnictwo “Świetlik” od roku rozjaśnia dziecięcy świat książkami

Wydawnictwo “Świetlik” powstało w październiku 2022 roku, jako imprint białostockiego Wydawnictwa Kobiecego. Od początku wydawnictwo Świetlik stawiało na wysoką jakość treści i starannie wyselekcjonowane tytuły. Miały nie tylko bawić, ale i przekazywać wartości oraz edukować, a także pomagać rodzicom w rozmowach na trudne tematy i rozwijać emocjonalną sferę najmłodszych. Stąd przemyślany dobór wydawanych tytułów, które nie tylko przyciągają małych czytelników i ich rodziców, ale też innych dorosłych, którzy często poszukują ciekawych książek na prezent.

Nasze książki niosą ze sobą piękne wartości, takie jak dbanie o więzy rodzinne („Zaklinaczka burz”) i przyrodę (seria „Blisko natury”), a także docenianie drugiego człowieka („Ludzie dla ludzi”). Rozbudzają one ciekawość świata („Dzika Ziemia”) oraz oswajają dzieci z trudnymi tematami, takimi jak radzenie sobie ze stratą („Kora i Koło Roku”, „Na skrzydłach motyla”), zapoznają z emocjami i umiejętnościami społecznymi (seria „Co zrobi Frania?”). Nasze książki to również świetny sposób na naukę przez zabawę („Jak policzyć do jednego”).

Agnieszka Stankiewicz-Kierus – prezeska Grupy Wydawnictwo Kobiece

Książki publikowane w Świetliku są starannie dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. Oferta skierowana jest do czterech grup wiekowych: 0–2, 3–5, 6–8 oraz 9–12 lat. Obejmuje ona picturebooki, opowiadania, książki do pierwszego samodzielnego czytania, literaturę non-fiction dla dzieci oraz tytuły obyczajowe i przygodowe dla nieco starszych czytelników. W Świetliku znajdziemy zarówno pięknie ilustrowane bajki, które wprowadzają najmłodszych w świat literatury, jak i edukacyjne tytuły, które pomagają dzieciom zrozumieć skomplikowane kwestie w sposób przyjazny i przystępny.

Wydawnictwo Świetlik

Dobieramy publikacje tak, by nie unikać żadnych tematów, bo dzieci zasypują rodziców ogromem, często trudnych, pytań na każdy temat. Wielu rodziców ma kłopot z tym, by wyjaśnić niektóre abstrakcyjne pojęcia językiem zrozumiałym dla dziecka. Świetlik ze swoim hasłem “książki, które rozjaśniają świat” przychodzi im z pomocą, objaśniając dzieciom świat w ciekawy, często zabawny sposób. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest nauczenie dzieci nawiązywania zdrowych relacji, tolerancji, poszanowania różnorodności i zrozumienia innego człowieka. Wg mnie, a mówię to również jako matka 10-letniego Stasia, takie podejście jest w obecnych czasach bardzo ważne, a kiedy nasze dzieci zaczną wkraczać w dorosłość – będzie jeszcze ważniejsze.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus

Wśród autorek Świetlika znajdziemy m.in. Justynę Bednarek, Barbarę Supeł, Joannę Jagiełło, Annę Włodarkiewicz, czy Sophie Anderson. Wydawnictwo stawia nie tylko na wartościową treść książek, ale i ich szatę graficzną, projekt okładki i dobór ilustracji. W gronie ilustratorów są m.in. Agata Dobkowska, Silvia Pizzati, Ewa Popławska i Tomasz Kozłowski.

W pierwszym roku działalności spod skrzydeł Świetlika wyszło 47 książek. Największą popularnością cieszyły się tytuły: “Jak Zrzędus chciał zepsuć święta” Alexa T. Smitha, “Chatka w sercu lasu. Gaja z Gajówki” Anny Włodarkiewicz i “Aveline Jones i duch z Malmouth. Tom 1” Phila Hickesa.

W przyszłym roku w nowościach wydawniczych Świetlika nie zabraknie lubianych przez dzieci bohaterów serii. To m.in: “Co zrobi Frania?” Barbary Supeł, “Róża na tropie” Hannah Peck czy “Gaja z Gajówki” Anny Włodarkiewicz. Świetlik przygotowuje na przyszły rok kolejne książki dla maluchów (tzw. boardbooki) i piękne opowieści dla przedszkolaków. W jego ofercie znajdą się pierwsze książki do samodzielnego czytania, historie detektywistyczne czy wciągające książki fantasy dla starszych dzieci. Pojawi się również seria do nauki rysowania krok po kroku.

Pierwsze urodziny zespół wydawnictwa Świetlik świętował na 26. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]