Wydawnictwo Kobiece

„Zadanie domowe” – poruszająca powieść młodzieżowa

Już niedługo premiera książki, którą powinien przeczytać każdy – szczególnie młodzież. Zadanie domowe Lizy Weimer to prawdziwe must read!

Koniec liceum powinien być czasem spędzonym nad książkami, panikowaniem z powodu zbliżających się testów i przeżywaniem pierwszych miłosnych przygód. Nie dla Cade’a i Logan, którzy stanęli przed ważnym wyborem.

Na lekcji historii ich ulubiony nauczyciel wyznacza kontrowersyjne zadanie. Dzieli klasę na dwie grupy i każe odtworzyć konferencję w Wannsee z 1942 roku, podczas której naziści rozważali zalety planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Cade trafia do grupy, która ma przygotować argumenty przeciwko ludobójstwu, a Logan… zostaje jedną z nazistek i ma zachwalać sterylizację, getta i obozy pracy. Uczniowie stanowczo protestują, przez co zostają wezwani do dyrektora.

Zaczyna się ostry konflikt. Pan Bartley, kiedyś ukochany nauczyciel Logan i Cade’a, teraz główny wróg w walce o sprawiedliwość, utrudnia im życie w szkole. Do pomocy przyjaciołom dołącza organizacja Ludzkość na Rzecz Pokoju i Sprawiedliwości oraz media. Mieszkańcy sennego miasteczka zajmują odrębne stanowiska. Jedni popierają nastolatków, a inni okazują się antysemitami i rasistami.

Wstrząsająca i ważna powieść (nie tylko) dla młodzieży

Zadanie domowe Lisy Weimer w tłumaczeniu Ryszarda Oślizło to niesamowicie ważna i poruszająca książka, która powraca do spraw związanych z najbardziej mrocznymi dziejami ludzkości. Uczniowie będą musieli wcielić się w role nazistów. To historia inspirowana faktami, wstrząsająca, poruszająca takie tematy jak: przyjaźń, tajemnice rodzinne oraz piekło, jakie potrafią sobie zgotować ludzie…

Premiera już 15 września.

Książkę można zamówić TUTAJ

 


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*