Wydawnictwo Kobiece

„Zdrada” – książka autorki hitowej serii „Reykjavik Noir”!

Świetny kryminał nordic noir, który wyjawia mroczne sekrety islandzkiej polityki. Nie możecie tego przegapić! Oto nowa, trzymająca w napięciu, książka autorki serii „Reykjavik Noir” Lilji Sigurðardóttir. „Zdrada” to książka, obok której nie przejdziecie obojętnie.

Ursula Aradottir, nowa minister spraw wewnętrznych w islandzkim rządzie, szybko zostaje wciągnięta w wir polityki. Gdy pierwszego dnia pracy obiecuje zająć się sprawą dziewczyny, która padła ofiarą gwałtu, nie wie jeszcze, jak trudno będzie jej dotrzymać tej obietnicy. Wkrótce zaczyna ją prześladować bezdomny mężczyzna, który twierdzi, że chce ostrzec Ursulę przed niebezpieczeństwem. Czy to możliwe, że nowa pani minister ma informacje, które komuś zagrażają? Jej życie jest bezlitośnie obnażone w mediach i na portalach społecznościowych. Drobne kłamstwa narastają i eskalują, aż sytuacja wymyka się spod kontroli.

„Zdrada” to najnowsza propozycja królowej kryminału nordic noir. Książka będąca opowieścią o politycznych intrygach na tle aktualnych problemów społecznych została doceniona przez krtytyków, którzy nagrodzili ją The Icelandic Crime Novel Award. Lilja Sigurðardóttir zabiera nas w mroczny świat, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje! Skandynawskie powieści mają w sobie to coś, co trzyma w napięciu od początku do końca i naprawdę trudno się od nich oderwać. Tym razem nie jest inaczej. Ogromnym atutem tej powieści jest jej wielowątkowość. Historię Ursuli poznajemy z kilku perspektyw – jej samej, pracownicy ministerstwa, ochroniarza oraz włóczęgi. To daje nam interesujący przekrój islandzkiego społeczeństwa.

Polskim czytelnikom ta autorka jest znana także z serii „Reykjavik Noir” – wciągającego feministycznego kryminału prosto z serca zimnej Islandii! Bohaterka cyklu, Sonja, prowadzi szczęśliwe życie z mężem i synem. Gdy kobieta wdaje się w romans z drugą kobietą, mąż żąda rozwodu i opieki na dzieckiem. Do czego posunie się matka, która nie chce stracić syna? Premiera „Zdrady” to doskonała okazja, aby sięgnąć także do tej literackiej historii.


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*