Wydawnictwo Kobiece

#zostańwdomu i… poczytaj!

W naszej redakcji właśnie rozpoczęliśmy drugi tydzień pracy zdalnej. Zdecydowana większość załogi Wydawnictwa Kobiecego wzięła home office, wspierając akcję #zostań w domu. 

Mimo że stan epidemii w kraju nie nastraja pozytywnie, staramy się dostrzegać także  plusy nowej sytuacji i pracować pełną parą, by kolejne premiery książkowe wychodziły zgodnie z planem. Przymus zostania w domu daje różne możliwości: dbamy o siebie i innych, w wolnej od pracy chwili nadrabiamy zaległe lektury, doceniamy jakościowy czas spędzany z rodziną, oglądamy seriale, na które nigdy nie było czasu.

Pomimo, że cały świat na chwilę stanął w miejscu, nie próżnujemy – w warunkach domowych cały czas pracujemy, jak zazwyczaj. Zobaczcie, jak w warunkach home office odnajdują się nasze koleżanki z wydawnictwa:

Redaktorka Agata:

Na szczęście w domu miałam wszystko, czego potrzebuję do sprawnego funkcjonowania. Ulubioną kawę, która najlepiej smakuje w kubku w kształcie dyni, puchate kapcie, które zastąpiły szpilki oraz oczywiście współpracowników. Chociaż powinnam raczej napisać „współkotowników”, bo trzy kocie futra, śpiące mi na zmianę na kolanach, pilnują, abym pracowała. Praca z domu jest wygodna, jednak czasami brakuje mi kontaktu z innymi ludźmi. Chyba pora na kolejnego kota…

Nieco trudniej jest, gdy musisz pracować z domu z maluchami na pokładzie, tak jak nasza redaktorka Małgosia Święcicka:

Praca z domu z dwójką dzieci to nie jest coś, czego życzyłabym sobie zdmuchując świeczki na urodzinowym torcie. Wysyłam tonę wsparcia rodzicom, którzy tak jak ja próbują być jednocześnie nauczycielem, animatorem zabaw, kucharzem, pracownikiem i człowiekiem, który chciałby czasem wypić w spokoju kawę. Co robię, żeby nie zwariować? Często przytulam dzieci, piję dużo kawy, liczę na to, że czekolada nie tuczy podczas zarazy, a makaron z pesto to pełnowartościowy posiłek. I mimo wszystko wybieram opcję #zostańwdomu – dla rodziców, dla moich dzieci i dla siebie. Robię to, bo chcę w pełni zdrowa spotkać się po tym wszystkim z ekipą Kobiecego w powiększonym o kilka kilogramów gronie (niech ten makaron idzie w dobre części ciała):) 

Iza z działu redakcji zauważa też, że home office czasami nie jest tak łatwy, jak by się mogło wydawać:

–  Praca zdalna niesie jakieś ograniczenia, bo nie wszystko można zrobić, albo nie wszystko można zrobić tak dokładnie jak na miejscu w biurze. Ale dobra organizacja i pomoc rodziny dużo daje 😉 Niestety, trzeba się dostosować do tej sytuacji, bo im szybciej zastosujemy się do ogólnych zaleceń tym szybciej będzie normalnie. A dziś wiadomo, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Ostatnie dni zdaniem  Judyty, naszej specjalistki od social mediów to też moment niesamowitej mobilizacji:

– Home office na mnie działa mobilizująco: skoro nie widać cię w biurze, to starasz się, żeby przynajmniej efekty Twojej pracy były dobrze widoczne. Niestety, kiedy wspierasz akcję #zostańwdomu, a jednocześnie w tym domu została tez cała twoja rodzina, trudno w 100% skupić się na sprawach zawodowych – i tu z pomocą przychodzi dobra organizacja. Skarbem jest też wspierający partner, z którym na przemian możemy pracować i zajmować się dziećmi. Praca zdalna cieszy mnie nie tylko z powodu zwiększenia bezpieczeństwa nas wszystkich, ale także dlatego, że dzięki niej… czas w domu przyspiesza. Ilość komentarzy od czytelników, maili, wzmianek do przeczytania i planowanie postów zabiera sporo czasu. Tym samym to też mniej czasu spędzanego na czytaniu przygnębiających wiadomości ze świata 🙂

Wracając jednak do książkowych realiów – oto nasze najnowsze premiery!

 

„Światło ukryte w mroku” Sharon Cameron

Światło ukryte w mroku

„Psychopata” Klaudia Muniak

Psychopata

„Kalinka na fali. Życie to przygoda” Kalina Jakubczak

Kalinka na fali

„Mroźne łzy” Bree Burton

Mroźne łzy. Tom 2

„Nic za darmo” Agata Bizuk

Nic za darmo

 „Try. Pokusa” Tom 1 Elle Frank

Try. Pokusa. Tom 1

 


Skomentuj

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*