Grupa Wydawnictwo Kobiece
O nas

Początki Wydawnictwa Kobiecego sięgają 2008 roku, choć przez kilka lat firma działała pod nazwą Wydawnictwo Illuminatio. Pod tamtym szyldem wydawaliśmy książki o ezoteryce i magii oraz rozwoju duchowym, które wypełniały stale rosnącą niszę wśród czytelników sięgających dotychczas głównie po pozycje zagraniczne. Później pod marką Vivante zaczęliśmy wydawać poradniki, przede wszystkim mówiące o zdrowiu i zdrowym stylu życia. W naszej ofercie pojawiły się m.in. książki dotyczące zdrowego odżywiania, medycyny naturalnej, poradniki kulinarne i parentingowe. Jednak cały czas marzyliśmy o tym, aby w końcu wydawać książki nie tylko praktyczne i do “używania”, ale też książki do czytania. Tak powstało Wydawnictwo Kobiece i pod tą nazwą działamy od 2015 roku. Obecnie to nasza marka wiodąca. Specjalizujemy się w literaturze obyczajowej, romansach, literaturze młodzieżowej i różnorodnych poradnikach.

Od początku działalność Wydawnictwa Kobiecego rozwija Agnieszka Stankiewicz-Kierus, prezeska zarządu Wydawnictwa Kobiecego oraz współwłaścicielka spółki Glosel. Absolwentka prawa (UwB) i studiów podyplomowych w zakresie polityki wydawniczej i księgarstwa (UW). 

Na rynku książki działa od 2008 r., kiedy objęła prowadzenie niedużego wówczas wydawnictwa Illuminatio, przekształconego w 2015 r. w Wydawnictwo Kobiece. Od początku istnienia wydawnictwa pełni rolę dyrektorki wydawniczej i wykonawczej odpowiadającej przede wszystkim za ofertę i rozwój strategii wydawniczej. Dotychczas wydała prawie 2 000 polskich i zagranicznych tytułów.

Na przestrzeni lat Wydawnictwo Kobiece powołało kolejne marki wydawnicze, skierowane do różnych grup czytelników.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus

W ramach Grupy Wydawnictwo Kobiece działają:

  • Wydawnictwo Kobiece zajmujące się literaturą kobiecą oraz poradnikami
  • Papierowe Serca (dawniej Niegrzeczne Książki) wydaje książki o różnych rodzajach miłości – od niewinnej i młodzieńczej po dojrzałą i rozpalającą zmysły.
  • Mova (literatura piękna, kryminały i thrillery z różnych zakątków świata),
  • Young (różne gatunki skierowane do młodzieży),
  • Świetlik (wyjątkowe książki dla dzieci),
  • Illuminatio (ezoteryka, poradniki, medycyna naturalna).

Wydawnictwo Kobiece to miejsce, gdzie literatura kobieca odgrywa główną rolę. 

Wiemy, że literatura kobieca jest niezwykle różnorodna, dlatego nasz katalog obejmuje różne gatunki i style. Od miłosnych romansów po poruszające powieści obyczajowe, od emocjonujących thrillerów po inspirujące historie o sile przyjaźni i rodzinnych więzi – mamy coś dla każdej czytelniczki. Oferujemy literaturę obyczajową, romans, poradniki, książki z zakresu rozwoju osobistego, a także duży wybór tytułów z wielowymiarowej, fascynującej i tajemniczej ezoteryki.

Współpracujemy z renomowanymi i niezwykle utalentowanymi osobami pisarskimi zarówno z Polski, jak i z zagranicy, aby dostarczyć Ci literaturę kobiecą najwyższej jakości. Nasi autorzy tworzą historie, które urzekają i poruszają, wnosząc różnorodność perspektyw, marzeń i doświadczeń kobiet na kartach naszych publikacji. Wśród naszych autorów znajdują się m.in. Emily Henry, Gabrielle Bernstein, Michael Newton, Lauren Ho, Mario Escobar, Ellen Marie Wiseman, Alicja Sinicka, Ludka Skrzydlewska i wiele innych.

W Wydawnictwie Kobiecym dbamy o każdy detal procesu wydawania książek. Zarówno język, jak i aspekt wizualny są starannie przemyślane, aby zapewnić naszym czytelnikom wyjątkowy odbiór literatury. Jesteśmy dumni z jakości, jaką oferujemy w każdej naszej publikacji.

Wydawnictwo Kobiece
Wydawnictwo Kobiece
Wydawnictwo Kobiece
Wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Papierowe Serca to bogata gama tytułów, które przeniosą Cię w niesamowite światy miłości, erotyki, romansu, czy powieści z wątkami obyczajowymi.

Wydawnictwo Papierowe Serca (dawniej Niegrzeczne Książki) powstało z miłości do książek o… miłości – od niewinnej i młodzieńczej po dojrzałą i rozpalającą zmysły. Znajdziesz tu wzruszające, wciągające i przepełnione emocjami historie o pierwszej miłości, zakazanym romansie, skomplikowanych relacjach i porywającej namiętności. W naszych książkach nie brakuje też wątków kryminalnych, komediowych, a nawet paranormalnych. Oferta Papierowych Serc jest zróżnicowana, ponieważ zależy nam, by sprostać oczekiwaniom wszystkich czytelników i czytelniczek.

W katalogu Wydawnictwa Papierowe Serca znajdziesz książki z gatunku dark romance oraz dark academia – mroczne i fascynujące historie, w których groza miesza się z namiętnością. Wydajemy tytuły zarówno dla wielbicielek mafijnych rozgrywek, jak i fanek powieści New Adult – pełnych trudnych relacji i burzliwych pierwszych miłości. A jeśli marzysz o fantastycznych podróżach i uczuciach, które przekraczają granice rzeczywistości, sięgnij po powieści z nurtu romantasy, na kartach których ożywa prawdziwa moc magii i miłości.

Współpracujemy z wieloma osobami autorskimi. Wydajemy książki znanych i cenionych autorek zagranicznych (m.in. L.J. Shen, Vi Keeland, Tijan, Whitney G.) oraz polskich (m.in. Anna Langner, Ada Tulińska, Monika Magoska-Suchar), jesteśmy też otwarci na debiuty pisarskie.

Książki wydawane przez Wydawnictwo Papierowe Serca mają oznaczenia wiekowe oraz serduszka, za pomocą których określamy dominujący w nich nastrój:

💗 Sweet – czyli skupione na emocjach książki New Adult (16+)
❤️ Spicy – wciągające historie z nutką pikanterii (16+/18+)
💜 Hot – mroczne romanse z kontrowersyjnymi scenami (18+)

Odkryj naszą różnorodną ofertę i zanurz się w świecie emocji! Jeśli szukasz romansu z ulubionym motywem, w ofercie Papierowych Serc znajdziesz książkę, w której się zakochasz!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi tytułami – jeśli nie boisz się burzy uczuć, Wydawnictwo Papierowe Serca to miejsce idealne dla ciebie!

Niegrzeczne Książki

Wydawnictwo MOVA powstało, by przybliżać czytelnikom współczesne reportaże, literaturę faktu, trzymające w napięciu thrillery i kryminały oraz literaturę piękną. 

Nazwa marki wydawniczej pochodzi z gwary podlaskiej, gdzie “mowa” oznacza język. Podlasie, z którego pochodzimy i które kochamy, to region zróżnicowany narodowościowo, religijnie i kulturowo. Również dlatego do naszej oferty starannie wybieramy książki pochodzące z różnych zakątków świata. 

Skupiamy się między innymi na przekładach z japońskiego, koreańskiego, a także hiszpańskiego, czy włoskiego. Ale chętnie wydajemy także książki polskich autorek i autorów. Nazwiska, które znajdziecie na okładkach naszych książek, to m.in. Riley Sager, Irena Małysa, Anna Politkowska, Jeong You Jeong, Anne Mette Hancock, Mieko Kawakami, Won-Pyung Sohn i Fernanda Melchor.

Wydawnictwo Mova
Wydawnictwo Mova

Wydawnictwo Young powstało z myślą o dostarczaniu czytelnikom młodzieżowej literatury pełnej przygód, emocji i inspiracji.

Naszą misją jest wydawanie wartościowych, unikalnych, fascynujących i różnorodnych opowieści, które rozwijają wyobraźnię i rozbudzają pasję czytania w młodym pokoleniu.

W naszym katalogu znajdziesz szeroki wybór książek, które przyciągną uwagę zarówno młodszych czytelników, jak i tych, którzy są już dojrzałymi miłośnikami literatury. W Wydawnictwie Young czerpiemy z różnorodności kulturowej i społecznej. Nasze książki promują zrozumienie i tolerancję oraz skupiają się na tematach, które są ważne dla współczesnej młodzieży. Żaden z tytułów, który publikujemy pod marką Wydawnictwo Young, nie jest przypadkowy. To zwykle wynik wielogodzinnych dyskusji, bo wierzymy, że książki mają moc zmieniania świata i kształtowania przyszłości. Efektem takiego podejścia jest oferta najlepszej literatury dla młodych. Regularnie publikujemy tytuły, które podbijają listy bestsellerów, jeśli więc szukasz książek dla młodzieży, które przypadły do serc czytelników – znajdziesz je u nas.

Na naszych wirtualnych półkach znajdziesz książki m.in.: Sophie Gonzales, Lynn Painter, Kelsey Hartwell, Weroniki Łodygi, Marty Bijan.

Wydawnictwo Young
Wydawnictwo Young

Wydawnictwo Świetlik to magiczny świat, gdzie literatura dla dzieci ożywa dzięki wyjątkowym opowieściom, pięknym ilustracjom i mądrym treściom.

Nasza misja polega na inspirowaniu i rozwijaniu wyobraźni najmłodszych czytelników, oferując im niezapomniane lektury.

W naszym katalogu znajdziesz szeroki wybór książek dla dzieci w czterech grupach wiekowych: 0-2, 3-5, 6-8 oraz 9-12. Wydawane przez nas książki dla dzieci nie tylko bawią, ale również uczą. Poruszamy tematy ważne dla rozwoju dzieci, promując wartości takie jak przyjaźń, tolerancja i empatia. Tłumaczymy emocje i wyjaśniamy, jak działa świat. Wierzymy, że ilustracje w literaturze dziecięcej odgrywają podobną rolę, jak sama historia, dlatego współpracujemy z autorami, którzy wspaniale wizualizują opowieści i przyciągają uwagę najmłodszych czytelników. 

Pasją Świetlika jest pielęgnowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, bo chcemy być ich przewodnikiem w magicznym świecie literatury dziecięcej. Razem z nami dzieci mogą odkrywać niezliczone przygody i rozwijać swoją wyobraźnię. Symbolem naszego wydawnictwa jest Świetlik – uroczy, wesoły owad, którego pragnieniem jest, by wychodzące spod jego skrzydeł książki rozświetlały świat małym i dużym!

Przekonaj się ze swoim dzieckiem, jak wspaniałą przygodą jest czytanie!

Wydawnictwo Świetlik
Wydawnictwo Świetlik

Wydawnictwo ILLUMINATIO to nieduża oficyna, której celem jest publikowanie książek inspirujących do odkrywania tego, co ukryte i poszukiwania źródła własnej prawdy.


Naszym celem jest dostarczanie wartościowych i inspirujących treści tym, którzy poszukują wiedzy (również duchowej) i pragną zrozumieć tajemnice – swoich zachowań, zdrowia, czy wszechświata. Oferujemy książki z zakresu magii i okultyzmu, parapsychologii i rozwoju duchowego, tarota, astrologii, run oraz zjawisk paranormalnych.

Labirynt umieszczony w logo to uniwersalny symbol, archetyp transformacji i wewnętrznej przemiany. Jednocześnie oznacza ścieżkę odrodzenia i drogi prowadzącej do centrum własnej istoty. To doskonałe narzędzie rozwoju osobistego, dające dostęp do naszego wewnętrznego źródła mądrości i kreatywności. Ścieżka labiryntu jest metaforą ludzkiego życia, a jej przemierzanie jest symboliczną podróżą do własnego wnętrza.

Cieszymy się, że możemy towarzyszyć Wam w tej niezapomnianej podróży. 

“Czwarty Wymiar” to jeden z najbardziej znanych miesięczników w całości poświęcony parapsychologii, tajemniczym zjawiskom, astrologii i medycynie alternatywnej.

Od wielu lat przybliżamy czytelnikom to niezwykłe zjawiska, niewyjaśnione przypadki zwykłych ludzi oraz poszukujemy prawdy o różnych aspektach wszechświata, naszej planety czy ludzkiej duszy. W miesięczniku znajdziesz relacje z magicznych podróży, relacje o odkryciach, zagadkowe hipotezy, przepowiednie, relacje o wydarzeniach nadnaturalnych i obserwacje UFO. W każdym numerze czeka również porcja informacji o nietradycyjnych podejściach do zdrowia i ciekawostki naukowe, horoskop na bieżący miesiąc, fascynujące rozmowy, recenzje filmów, książek i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

“Czwarty Wymiar” wydawany jest od 1996 roku. Od października 2019 roku wydawcą czasopisma jest Wydawnictwo Kobiece, zaś redaktorem naczelnym Łukasz Kierus.

Czwarty Wymiar
Czwarty Wymiar

Sukcesy Grupy Wydawnictwo Kobiece:

Bestsellery Empiku 2019
Kategoria Literatura piękna:
„Kołysanka z Auschwitz” – Mario Escobar (tłum. Patrycja Zarawska); Wydawnictwo Kobiece

Książki Roku 2021 serwisu Lubimyczytać.pl
Literatura młodzieżowa:
“Almond” Sohn Won-Pyung (Mova)

Wydawca Roku 2021 Wydawnictwo Kobiece
tytuł przyznany przez redakcję „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” za „dynamiczny rozwój, ofertę, która odpowiada na potrzeby czytelników, i budowanie niezwykle zaangażowanej społeczności czytelniczej”.

Grupa Wydawnictwo Kobiece to nie tylko miejsce, gdzie powstają wspaniałe książki.


To również zespół profesjonalistów w swoich dziedzinach, tworzący pełne inspiracji środowisko pracy. Mamy szczęście pracować z kreatywnymi osobami, które potrafią kształtować wyjątkową atmosferę. Pomimo tego, że działamy w strukturze rozproszonej (część zespołu działa w biurach, część – zdalnie), wspólnie jesteśmy zgraną ekipą.
Wspieramy inicjatywy naszych pracowników, bo są ciągłym źródłem niesamowitej energii, a także inspiracji, które napędzają nasze projekty. To, co sobie cenimy w naszym zespole, to wzajemne wspieranie się i otwartość na nowe pomysły.